Soupeři s podobným názvem, ale v naprosto odlišném postavení v tabulce čekají o nadcházejícím víkendu na fotbalové kluby z Vysočiny v 11. kole Moravskoslezské fotbalové ligy.

Nové Město na Moravě se zítra od 14.30 představí na stadionu Vítkovic. A proti poslednímu celku tabulky by měli být jeho hráči jasným favoritem. „Papírovým možná, ale co jsem měl možnost vidět, herně Vítkovice nepropadají. Nechceme nic podcenit,“ varoval kouč Nového Města Lukáš Michal.

V tomto ročníku ještě fotbalisté Vrchoviny nezískali na hřištích soupeřů ani bod. Kdy jindy tuto nepříznivou sérii zlomit, než na půdě celku, který za uplynulých jedenáct utkání získal pouhé dva body? „Opticky to tak vypadá, ale i přesto očekávám nesmírně těžký zápas. Musíme k němu především dobře přistoupit,“ zdůraznil.

Po minulé důležité výhře nad Znojmem vládne v kabině pozitivní nálada. „Rozpoložení je dobré, ale to nás nesmí ukolébat. Navíc poté nás čekají těžké zápasy proti Rosicím a Kroměříži. Vítězná sestava se sice většinou nemění, ale u nás to tentokrát asi určitě platit nebude. Nějaké změny mám v plánu,“ usmíval se Michal.

Body jako sůl potřebují fotbalisté Velkého Meziříčí. Z posledních tří utkání proti mančaftům ze špičky tabulky totiž vyšli bodově naprázdno. „Bohužel jsme nic nezískali, což se podle papírových předpokladů asi očekávalo. Přesto jsem doufal, že nějaký bod urveme. Taková je holt realita,“ pokrčil rameny trenér Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Ani Kvítkovice, které celek z města pod nejvyšším dálničním mostem v republice v neděli od 10.15 na domácí půdě přivítá, si však letos nevedou zle. Svědčí o tom jejich aktuální šestá příčka. „Čeká nás kvalitní soupeř, ale snad ne tak obtížný, jako byli ti tři předchozí. Kvítkovice by pro nás měly být hratelnější. Hrajeme doma, potřebujeme body, musíme pro to udělat více než v minulých zápasech,“ burcoval.

Oproti loňsku, kdy se mužstvo z Otrokovic pohybovalo blízko dna tabulky, nyní vypadá mnohem silnější. „Popravdě jsem dění v tomto klubu moc nesledoval. Vím, že tam v létě došlo ke změnám ve vedení klubu, změnil se předseda i název oddílu. Určitě u nás budou chtít zvítězit,“ předpokládal.

Meziříčí bude chtít uspět zbraněmi, s nimiž slavilo úspěchy pár týdnů zpět. „Opět budu apelovat především na přístup hráčů. Jestli si někdo po naší úspěšné sérii, kdy jsme pětkrát v řadě bodovali, myslel, že to půjde samo, tak se mýlí. Musíme začít hlavně zodpovědně odzadu a vyvarovat se zbytečných chyb,“ dodal Šimáček.

MSFL - 11. KOLO
SOBOTA: Frýdlant n. O. – Uničov, Blansko – Slovácko B, Hodonín – Frýdek-Místek, Rosice – Hlučín, Vítkovice – NOVÉ MĚSTO N. M. (vše 14.30), Kroměříž – Zlín B (15.00).
NEDĚLE: Ostrava B – Uherský Brod, Znojmo – Hranice, VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Kvítkovice (vše 10.15).


Načítám tabulku ...