Trojlístek klubů z Vysočiny v Moravskoslezské fotbalové lize ukončil o tomto víkendu zimní přípravné období. Juniorka FC Vysočina se naladila vítězně, ve Velkém Meziříčí a Novém Městě na Moravě zavládly rozpaky.

Velké Meziříčí si ke generálce pozvalo divizní juniorku Zbrojovky Brno. Po remíze 3:3 měl kouč Meziříčí smíšené pocity. „Předně jsem očekával, že nás soupeř více prověří. Jenže áčko Zbrojovky hrálo v sobotu také generálku, takže k nám rezerva dorazila jen s mladíky,“ přiznal Jan Šimáček.

Ještě hůř si vedli fotbalisté Nového Města na Moravě. Na hřišti Ústí nad Orlicí prohrávali po první půli o tři branky, na konečných 1:3 po pauze korigoval Sytař.

V komplikované situaci se aktuálně nachází divizní fotbalisté Staré Říše (v červeném). Před začátkem zimní přípravy totiž z jejich kádru odešlo několik hráčů.
Počítají ztráty. Kádr fotbalistů Staré Říše „pročistili“ sousedé. Ale nejen oni

O spokojenosti se tak úplně hovořit také nedalo. „Druhý poločas od nás byl dobrý, takto bych si náš výkon představoval i v mistrovských zápasech. V té první jsme měli problémy především na pravé straně,“ všiml si trenér Vrchoviny Pavel Procházka.

Nejlépe si tak vedla juniorka Jihlavy, která v domácím prostředí zdolala béčko pražské Dukly 2:1. „Hosté byli po celý zápas lepším týmem. My jsme ale dobře bránili a vyráželi jsme k rychlým protiútokům. Podobně bude určitě vypadat i náš první jarní duel v Uničově. Z tohoto pohledu generálka splnila svůj cíl,“ pochvaloval si kormidelník Jihlavy Michal Veselý.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – ZBROJOVKA B 3:3
Góly V. Meziříčí: Mirek Malata, R. Demeter, Nedvěd. Poločas: 0:1. Velké Meziříčí: Kolář – Bouček, Mucha, Komínek, Sysel – Dolejš, Nedvěd, Šuta, R. Demeter, Vošmera – Plichta. Střídali: Dubec, Vašíček, Marek Malata, Mirek Malata.

ÚSTÍ N. O. – NOVÉ MĚSTO N. M. 3:1
Góly Nového Města: Sytař. Poločas: 3:0. Nové Město na Moravě: Šmída – Bača, Batelka, Vícha, Novotný – Hlaváč, Michal, Duda, Svoboda – Sytař, Duba. Střídali: Smetana, Duba.

JIHLAVA B – DUKLA PRAHA B 2:1
Góly Jihlavy B: Musil, Mikuška. Poločas: 1:0. Jihlava B: Jágrik – M. Fila, Mikuška, Irodotos, Novák – Musil, Chocholatý, Franěk, Vacek – Savi – Tall. Střídali: Landsman, Němeček, Pekárek, Walter, Crhan, Lokvenc.