Jako první vyběhli ke svému zápasu hráči Velkého Meziříčí. V sobotním utkání byli na půdě Hlučína papírovým favoritem zápasu, jenže ačkoliv šli hned z první akce do vedení, byl po hodině hry stav 2:1 pro domácí celek.

„Chyba se stala v první poločase, v němž jsme měli několik stoprocentních tutovek, ale gól jsme dali jen jeden. Takto jsme museli bojovat o výsledek až do úplného závěru,“ mračil se trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal.

V závěrečné desetiminutovce se ale celku z města pod nejvyšším dálničním mostem v republice povedl parádní obrat. Nejprve chytrým obstřelem vyrovnal na 2:2 záložník Petr Dolejš a ve čtvrté minutě nastaveného času zápas rozhodl svojí druhou brankou útočník Pavel Simr.

„Tři body bereme rozhodně zaslouženě, ale rozhodnuto mělo být daleko dříve. Místo toho jsme soupeři dvě branky doslova darovali našimi chybami. Naštěstí ten závěr patřil nám a o vítězství jsme pak rozhodli až z poslední akce zápasu,“ vysvětloval kormidelník Velkého Meziříčí, který zhodnotil i výkon soupeře.

„Hlučín má hodně mladé mužstvo, které, pokud se na jeho hráče přitlačilo, tak dělalo chyby v defenzivě.“

Fotbalisté novoměstské Vrchoviny vyběhli ke svému zápasu v Uničově až v neděli dopoledne. O osudu zápasu se rozhodlo krátce po změně stran, kdy hráči Uničova vstřelili jedinou branku zápasu.

„Musím uznat, že vítězství Uničova bylo zasloužené. Jeho hráči byli lepší a potvrdili svoji kvalitu. I s trochou štěstí jsme potvrdili, že vzadu nyní máme kvalitu, ale na druhou stranu se zase ukázalo, že máme problém v předfinální a finální fázi. Několik nadějných útoků, které jsme měli, jsme totiž špatně řešili,“ přiznal kouč Nového Města Richard Zeman.

Ten musel už během první půle dvakrát střídat kvůli zranění svých hráčů, potřetí pak o poločasové přestávce.

„Trojí brzké střídání bylo samozřejmě mrzuté, máme ale dostatečně široký kádr. Nějaký větší problém bych v tom neviděl, byla to pouze krátkodobá záležitost,“ nevymlouval se Zeman.