Aktuálnímu lídru tabulky Moravskoslezské fotbalové ligy i v dlouhém oslabení statečně vzdorovali, přesto nakonec odešli s prázdnou. Velké Meziříčí doma v neděli podlehlo juniorce Sigmy Olomouc 0:1 brankou z předposlední minuty zápasu. „Je to pro nás velice kruté,“ mrzelo kouče Meziříčí Jana Šimáčka.

Jediný gólový moment zápasu navíc přišel po sporné situaci. „Před gólovou střelou se měl balon odrazit od ruky střelce. Naši kluci se také okamžitě seběhli k rozhodčímu, ale ten gól uznal. Od střídaček těžko hodnotit, uvidím na videu,“ přemítal lodivod Meziříčí.

Hokejisté Kladna (v modrém) rozhodli třetí třetinu pátého barážového souboje s Duklou góly Matěje Berana a Tomáše Plekance a zůstávají extraligoví I pro další sezónu 2022/2023.
Je dobojováno. Hokejová extraliga v Jihlavě bohužel ani v další sezoně nebude!

Jeho svěřenci se přitom dokázali bránit útokům Olomouce i ve více než půlhodinovém oslabení. Muchova červená karta ovšem zkušeného kormidelníka nadzvedla. „Po úplně banální situaci, kdy hosté nakopli dlouhý balon dopředu, se dva naši hráči srazí a Mucha hasí situaci faulem,“ kroutil hlavou.

Byla to přitom již třetí červená karta, kterou fotbalisté Velkého Meziříčí na jaře inkasovali. „Pokud chceme bodovat, nemůžeme pomalu každý druhý zápas dohrávat v deseti,“ potvrdil.

Krátce před inkasovanou brankou navíc mohl celek z Vysočiny udeřit. „Gólman hostů se nedohodl s jedním z obránců a balon propadl k nohám Urbánka. Ten však prázdnou branku ze strany netrefil,“ postýskl si.

Při nedělním televizním utkání si fotbalisté Borů (v zelených dresech) i Bobrové (ve žlutém) užili mimo jiné i znělky z Champions League.
VIDĚLI JSME: Jako v Lize mistrů! Na utkání Borů s Bobrovou byly televizní kamery

Hlavně defenziva Velkého Meziříčí však po celých devadesát minut fungovala na jedničku. „Úvodní půlhodinu jsme byli poněkud zakřiknutí, ale z toho jsme se oklepali. Směrem dozadu se kluci pohybovali velice dobře," ocenil.

Pocity ze zápasu tak byly rozporuplné. „Kluky musím pochválit, neměl jsem jim, až na to vyloučení, co vytknout. Hosté byli fotbalovější, ale bod jsme si zasloužili,“ dodal Šimáček.


Načítám tabulku …