S koncem května definitivně skončilo působení kouče Richarda Zemana u fotbalistů Vrchoviny. To, že u celku účastníka Moravskoslezské fotbalové ligy nebude pokračovat, se ví již od začátku minulého měsíce. Mužstvo však trenérsky vedl, než jej převzal nový trenér Pavel Procházka.

A ten na pondělní premiérový trénink dorazil také s novým asistentem. Tím se stal šestašedesátiletý Miloslav Císař, který naposledy vedl v 1. B třídě působící fotbalisty Nedvědice. „S Milošem se známe už strašně dlouho. Ještě jako funkcionář v domovské Bystřici nad Pernštejnem jsem jej do klubu hned dvakrát přivedl,“ připomněl Procházka.

Společné vedení mužstva, byť „jen“ mládežnického, už si nový trenérský tandem Vrchoviny vyzkoušel. „Naše cesty se později spojili v Jihlavě, kde Miloš dělal ředitele domova mládeže na stadionu FC Vysočina. Současně jsme spolu vedli mladší dorost ročníku 99, z něhož jsou nyní v Novém Městě někteří kluci,“ sdělil.

Většina zástupců fotbalových klubů na Vysočině si přála vidět v čele FAČR Vladimíra Šmicera.
Mezi fotbalovými kluby z Vysočiny by měl největší podporu Šmicer

Na zkušenosti trenéra, který si udělal jméno hlavně při působení v Bystřici, Procházka spoléhá. „Jako bývalý učitel a ředitel gymnázia je člověkem s velkými profesními kvalitami. Kolem sportu se pohybuje celý život, s trénováním má ohromné zkušenosti,“ popisoval.

Přitom to nějakou dobu nevypadalo, že ke vzájemné spolupráci obou dobrých známých dojde. „S Milošem jsem hned počítal, ale nechtěl jsem rozbourat jeho kvalitní práci v Nedvědici, kterou tam odváděl. Okolnosti tomu však chtěly, že nakonec skončil se mnou v Novém Městě,“ těšilo jej.

A jak si zkušené trenérské duo rozdělilo role u mančaftu? „Podobně jako u dorostu Jihlavy. Miloš by měl na starosti nácvik standardních situací, ofenzivních i defenzivních. Na nich bude spolupracovat s kapitánem Lukášem Michalem, který je většinou zahrává, navíc dál zůstává v roli hrajícího asistenta,“ popsal.

Do startu dalšího divizního ročníku zřejmě fotbalisté Žďáru nad Sázavou (v bílém) vyrazí se změnami ve středu jejich defenzivy.
Velká komplikace pro Žďár. Možná přijdeme o stoperskou dvojici, mračil se Nedvěd

Kvality zanedlouho osmatřicetileté opory fotbalisté Nového Města si nový kouč nemohl vynachválit. „Jak jsem měl možnost pozorovat na prvním tréninku, je ve svých letech ve vynikající formě. Jinak ale platí, že se všichni tři budeme kolem naší hry radit, navzájem budeme propojení,“ zdůraznil.

Ve druhé polovině června sehraje se svými ovečkami dva přípravné duely. Nejprve v divizní Bystřici, poté vyzvou třetiligového rivala z Velkého Meziříčí. „Chtěli jsem hrát už první polovině června, ale nepodařilo se nám sehnat odpovídajícího protivníka,“ dodal Procházka.