První půle sobotního dopoledního utkání sedmého kola se odehrávala zcela v režii domácího Vyškova. Jeho hráči na tom byli s pohybem, ale také kombinačně mnohem lépe než fotbalisté Meziříčí. „Měli jsme problémy s jejich náběhy, bylo to jen o tom, zda první půli přežijeme bez inkasované branky,“ musel uznat kouč Velmezu Jan Šimáček.

Udržet čisté konto se však jeho ovečkám nepodařilo. Tři minuty před půlí si našel odražený balon na zadní tyči volný Simr, který se tak „odměnil“ svým bývalým dlouholetým spoluhráčům. „Museli jsme být rádi, že to bylo jen o branku,“ přiznal.

Po změně stran se hosté zvedli, ale do vyložené příležitosti se nedostali. V závěru sice měli výhodu přesilovky, jenže místo vyrovnání přišel rychlý brejk Vyškova, který musel faulem hasit gólman Kolář.

Vintr pak z pokutového kopu definitivně rozhodl – 2:0. „Takticky jsme to nezvládli. Místo toho, abychom míč obehrávali a dostali domácí pod tlak, úplně zbytečně jsme na polovině hřiště ztratili balon,“ mrzelo Šimáčka.

VYŠKOV - VELKÉ MEZIŘÍČÍ 2:0
Góly: 42. Simr, 88. Vintr (PK). Rozhodčí: Křepský. ŽK: 5:6. ČK: 1:0 (86. Hanuš). Diváci: 266. Poločas: 1:0. Velké Meziříčí: Kolář – Partl, Kriegsmann, Mucha, Bouček (77. Karmazín) – Demeter, Šuta, Nedvěd, Sysel (46. Mirek Malata), Puža – Plichta.