Shodně po čtyřech bodech má po odehraných čtyřech kolech tohoto ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy trojlístek klubů z Vysočiny. Každý získaný bod by se jim tak docela hodil.

Už v pátek vyběhnou k zápasu pátého kola MSFL fotbalisté Velkého Meziříčí. Na Tržišti přivítají od půl šesté juniorku Slovácka. „Do utkání nejdeme s ničím jiným, než s cílem urvat tři body. Ty potřebujeme získat za každou cenu,“ burcovala opora záložní řady Velmezu Robin Demeter.

Toho stále ještě mrzí zbytečná nedělní prohra 1:2 na půdě rezervy ostravského Baníku. „Pořád to bolí, protože Baník byl tentokrát hratelný, neměl žádné posily z áčka. Šancí jsme měli více, jenže jsme je neproměňovali. Byla to naše chyba, špatné řešení v koncovce nás stálo body,“ mračil se.

První gól v tomto divizním ročníku by Matěj Vopršal (ve žlutém dresu) rád vstřelil v neděli proti Havlíčkovu Brodu.
Vopršal má jasno: Proti Brodu už musíme zabrat, tvrdí útočník fotbalistů Ždírce

V pátečním odpoledni čeká na celek z města pod dálničním mostem něco podobného jako v neděli. „Všechny juniorské týmy jsou si hodně podobné. Mladí a běhaví kluci, hodně drží balon, ale chybí jim zkušenosti. Asi je necháme hrát a budeme čekat na rychlé brejky. Snad už je tentokrát proměníme,“ přál si Demeter.

Fotbalisté Nového Města na Moravě v sobotu na svém stadionu přivítají Dolní Benešov. „Tři body by se nám moc hodily. Doma ztrácet body nechceme, navíc je nyní docela potřebujeme. Zápas chceme zvládnout,“ sdělil kapitán a hrající asistent Vrchoviny Lukáš Michal.

Jeho celek v poslední době trápí spousta zranění. „Zdravotně na tom nejsme nic moc. Zranění je hodně, někteří kluci už se uzdravují. Uvidí se na tréninku, zda někdo z nich bude moci naskočit,“ popisoval.

Fotbalisté Radešínské Svratky (v modrých dresech) se ve třetím kole letošního ročníku 1. A třídy dočkali premiérových bodů.
Radešínka se dočkala první výhry, Jemnicko ztratilo, Kostelec doma body rozdával

Především absence kanonýry Tomáše Duby je citelným oslabením. „Tomáš je náš nejproduktivnější útočník, potřebujeme ho na hřišti. Věřím, že pokud to aspoň trochu půjde, do zápasu nastoupí,“ vyslovil naději.

Sobotní soupeř je pro něj trošku neznámou. „Popravdě jsem Benešov letos ještě neviděl. Po problémech, které měli v posledních dvou letech, kádr přes léto posílili. Určitě nejsou outsiderem,“ dodal Michal.

Třetí do party, fotbalisté rezervy FC Vysočina, se jako jediní představí na hřišti soupeře. V sobotu od 10.15 hostují ve Vratimově.

Program 5. kola MSFL
PÁTEK: VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Slovácko B (17.30).
SOBOTA: Frýdek-Místek – Uherský Brod, Vratimov – JIHLAVA B (oba 10.15), Blansko – Rosice, NOVÉ MĚSTO – Dolní Benešov (oba 16.30), Kroměříž – Otrokovice (17.00).
NEDĚLE: Uničov – Ostrava B (10.15), Zlín B – Znojmo (10.30), Hlučín – Olomouc B (11.00).


Načítám tabulku …