Nikoliv lepší, ale šťastnější celek postoupil ze středečního utkání prvního kola MOL Cupu mezi fotbalisty Velkého Meziříčí a Rosic. „Náš postup asi nebyl zasloužený,“ sympaticky přiznal po výhře 4:2 v prodloužení kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Souboj dvou starých známých ze třetí ligy se nikterak nevymykal ze zaběhnutých kolejí. „Myslím, že to byl klasický zápas s Rosicemi, hodně soubojový. Bylo to o tom, zda jej dokážeme uskákat,“ popisoval.

Ačkoliv jeho ovečky nebyly lepším mužstvem, skórovaly jako první. „Do vedení jsme se dostali po standardce. Škoda jen, že jsme o něj ještě do poločasu přišli po jednoduchém nákopu za obranu,“ postýskl si.

Jestliže v prvním dějství byla hra spíše vyrovnaná, po změně stran hru ovládli hosté. „Rosice byly lepší, dostaly nás pod tlak. Nás držel nad vodou výbornými zákroky gólman Kolář,“ ocenil jej.

Paradoxně šlo Meziříčí z ojedinělého protiútoku opět do vedení. O něj ale v poslední minutě přišlo. „Po obyčejném dlouhém autu. Přijde mi občas, že jsme málo hladoví,“ všiml si.

V prodloužení se ale dvakrát prosadil střídající Demeter a Velké Meziříčí je tak ve druhém kole MOL Cupu. „Bylo vidět, že Rosicím došly síly. Přesto to pro nás byl hodně šťastný postup,“ zopakoval Šimáček.