Kolaps. Jinými slovy se domácí sobotní prohra 0:2 fotbalistů Nového Města na Moravě proti posledním Vítkovicím ve 28. kole Moravskoslezské fotbalové ligy nazvat nedá. „Věděli jsme, že se jedná o důležitý zápas, což na nás dolehlo,“ všiml si trenér Vrchoviny Lukáš Michal.

Oproti předchozím zápasům, kdy jeho svěřenci nehráli zle, pouze neproměňovali šance, to ale tentokrát nebyl dobrý výkon. „Byli jsme příliš nervózní. Naopak papírově slabší celek, který neměl co ztratit, hrál dobře,“ musel uznat.

Přesto mohl jít celek z Vysočiny v první půli do vedení. „Vacek nedokázal sám před gólmanem dostat balon mezi tři tyče. Jinak jsme měli jen náznaky, nebyl to od nás kvalitní výkon,“ prozradil lodivod Nového Města.

Fotbalisté béčka Ždírce nad Doubravou (v modrobílé kombinaci) o víkendu celkem hladce podlehli rezervě Pelhřimova.
Posílení fotbalisté Pelhřimova měření sil klubových rezerv zcela jasně ovládli

Po změně stran pak přišel pro domácí celek šok v podobě inkasované branky. To fotbalisty Vrchoviny dostalo do kolen, v závěru pak inkasovali ještě jednou. „Nedokázali jsme si poradit a porážkou si pořádně zkomplikovali situaci,“ mračil se Michal.

Z posledních devíti utkání vyšly jeho ovečky hned osmkrát bodově, ale také střelecky naprázdno. Jediný zásah zaznamenal v dohrávce proti Uherskému Brodu střídající žolík z béčka Slavíček. Jeho zásah z poslední minuty ale znamenal zisk důležitých tří bodů.

Jenže od té doby je Vrchovina střelecky naprosto sterilní. „Herně to od nás většinou není špatné, jenže nedáváme góly. To je náš největší problém,“ neskrýval.

Fotbalisté Kamenice nad Lipou i v azylu v Častrově potvrdili aktuální dobrou formu. Béčko Vrchoviny (v šedém) zdolali 5:2 a poskočili na druhou příčku přeborové tabulky.
Nedobytný Častrov. Kamenice využila azyl k výhře nad Vrchovinou, uspěli i domácí

Vzhledem k tomu, že z druhé ligy zřejmě sestoupí hned dva moravské kluby, budou se s MSFL minimálně na rok muset rozloučit hned čtyři mančafty.

A s patnáctým Frýdlantem má třinácté Nové Město shodně 29 bodů. „Víme, co musíme udělat. Jít zápas od zápasu, a nehledě na to, jaký bude náš soupeř, získávat body. Paradoxně se nám lépe hraje proti těžším soupeřům, proto doufám, že dojde ke změně a závěr ročníku zvládneme. Hlavně v koncovce už se potřebujeme chytit,“ dodal Michal.


Načítám tabulku ...