Jako poslední z amatérských soutěží zakončila svoji podzimní pouť o uplynulém víkendu Moravskoslezská fotbalová liga. Deník se zaměřil na to, jak si na podzim ve třetí lize vedli zástupci Kraje Vysočina.

FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ
Polojasno, místy oblačno. Asi tak by zkušený meteorolog zhodnotil svou hantýrkou podzimní výkony i výsledky fotbalistů Velkého Meziříčí. To postupně omlazuje zkušený kádr, který ještě před čtyřmi lety klepal na dveře druhé ligy.

Možná i to je příčinou tak proměnlivé výkonnosti. Jeden týden jsou svěřenci trenéra Jana Šimáčka schopní obrat o body vedoucí Kroměříž, aby za pár dnů totálně selhali s průměrným mančaftem.

To ostatně několikrát v průběhu podzimu přiznával i samotný lodivod celku z města pod nejvyšším dálničním mostem v republice. „Pokud se nám chce, dokážeme porazit kohokoliv v soutěži. Naopak jsme ovšem stejně tak schopní s kýmkoliv prohrát. Naše soustředění a koncentrace nejsou vždy stoprocentní,“ řekl Šimáček.

Pokud se ale nestane něco nečekaného, zabřednout do záchranářských starostí by však ve Velkém Meziříčí na jaře neměli.

SFK NOVÉ MĚSTO N. M.
Ještě před dvěma týdny to vypadalo na velký průšvih. Dvě výhry na závěr podzimu ovšem pololetní vysvědčení značně vylepšily. Zkraje sezony se musel nový kouč Pavel Procházka potýkat s velkou marodkou, která se nejvíce projevovala v ofenzivě, především při domácích zápasech.

Až uzdravení útočné jedničky Tomáše Duby, ale třeba také jeho parťáka Radka Matulky, mužstvu výrazně pomohly. Na žádný velký jásot to ovšem v Novém Městě ani tak není. „Ke spokojenosti nám samozřejmě několik bodů chybí, hlavně z utkání před vlastními fanoušky. V tříbodovém systému je potřeba častěji vítězit, jen díky tomu se mužstvo může v tabulce posunout směrem vzhůru,“ uvědomoval si lodivod Vrchoviny.

Jeho tým rozhodně potřebuje posílit, protože po zimní pauze jej čekají tuhé záchranářské boje. „Něco už mám rozjednaného, v tomto směru jsem neustále aktivní. Nejvíce nás tlačí bota na krajích hřiště, kde potřebujeme být více konstruktivní,“ naznačil možné posílení Procházka.

FC VYSOČINA JIHLAVA B
Až na předposlední místo tabulky nakonec spadla juniorka FC Vysočina. Hlavně při venkovních zápasech dával její trenér Michal Veselý hodně příležitostí talentovaným mladíkům, podle toho ovšem vypadaly také výsledky. Venku jeho celek vybojoval jen tři body za nerozhodné výsledky.

Více jej však mrzely některé nezvládnuté zápasy před vlastními diváky. Tam se totiž i přes posily z áčka výsledek často nedostavil. „Určitě nejsme s naším bodovým ziskem i postavením v tabulce spokojení. Jsme tam, kde jsme, ale bodový rozestup od mančaftů nad námi je minimální. Bodů jsme na podzim poztráceli dost, možná to bylo dáno naší nezkušeností. Přece jen máme hodně mladý tým, navíc doplňovaný dorostenci. Na to se ale nemůžeme vymlouvat,“ zdůraznil Veselý.

Ve čtvrtečním vydání vydání Deník přinese hodnocení podzimní části krajského přeboru Vysočiny. Od pátku pak budeme hodnotit uplynulou půlsezonu z pohledu jednotlivých klubů ve třetí lize a divizi. Jako první přijdou na řadu fotbalisté Velkého Meziříčí.


Načítám tabulku ...