Středeční pohárový duel mezi fotbalisty Velkého Meziříčí a Rosic, který rozhodlo až prodloužení, přinesl půltucet branek. O osudu toho třetiligového rozhodla v sobotu dopoledne jediná branka.

Pět minut po změně stran se z trestného kopu prosadil hostující Černý, který rozhodl o tom, že tři body putovaly do Rosic. „Příliš jsme se ze středy nepoučili. Rosice opět vsadily na jednoduchou hru nakopávaných míčů a vyšlo jim to,“ zlobil se po závěrečném hvizdu sudího trenér Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Příliš pohledná hra prý k vidění nebyla. „Nehrál se fotbal, ale překopávaná. Ani z jedné strany to nemělo s fotbalem příliš společného. Bylo vidět, že na obou týmech zanechalo středeční prodloužení své stopy,“ popisoval.

Trenér fotbalistů Velkého Meziříčí Jan Šimáček dobře věděl, že postup přes Rosice si jeho svěřenci vybojovali s notnou dávkou paní štěstěny.
Postup s výstrahou. Nevyhrál lepší, ale šťastnější tým, musel uznat kouč Šimáček

Jedinou pořádnou brankovou příležitost si celek z Vysočiny vypracoval až v poslední minutě hry. Hlavičku střídajícího Malaty, která mířila do šibenice, ovšem zázračně vytáhl gólman hostů.

Na překvapivý zisk tří bodů ve Znojmě z minulého pátku tak Velké Meziříčí nedokázalo navázat. „Je to škoda. Mohli jsme mít už sedm bodů a držet se ve špičce tabulky. Tato prohra nás vrátí zpět do jejího středu,“ mračil se Šimáček.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – ROSICE 0:1
Gól: 50. Černý. Rozhodčí: Kolář. ŽK: 4:2. Diváci: 246. Poločas: 0:0. Velké Meziříčí: Kolář – Pavlík (46. Vašíček), Komínek, Mucha, Puža (75. Mezlík) – Bouček (75. Sysel), Šuta (85. Malata), Demeter, Urbánek (25. Karmazín), Nedvěd – Plichta.