Na třetí pokus už to klaplo. Po dvou předchozích nerozhodných výsledcích se fotbalisté Nového Města na Moravě dočkali ve čtvrtém kole Moravskoslezské fotbalové ligy první výhry v sezoně. Silný Uničov doma v sobotu zdolali po brankách Šteffla a Matulky 2:0.

Vstup do utkání přitom neměli hráči Vrchoviny úplně podařený. „Musím uznat, že tam jsme měli i trošku štěstí. Do zápasu jsme přitom vstoupili dobře, měli jsme některé nebezpečné standardky, ale pak převzali otěže hry fotbalisté Uničova,“ přiznal trenér Sportovního fotbalového klubu Lukáš Michal.

Jednou jeho svěřence zachránila tyč, další důležité zákroky pak vytáhl gólman Šmída. „Přibližně do dvacáté minuty jsme nemohli být s děním na hřišti příliš spokojení. Naštěstí jsme to zvládli a šance Uničova přežili bez inkasované branky,“ oddechl si kouč Nového Města.

Celek ze Žďárska se zvedl především ve středu pole, navíc mu pomohl vstřelený gól Šteffla. „Před zápasem jsme si říkali, že potřebujeme dát první gól, což se nám povedlo. Z předchozích zkušeností už víme, že nám vstřelená branka pokaždé zvedne sebevědomí, což se stalo i tentokrát. Hra v poli byla najednou vyrovnaná,“ pochvaloval si.

Nejen to, závěr úvodního dějství vyzněl spíše pro domácí celek. Vzhledem ke kvalitám mužstva z Hané ovšem nebylo nic rozhodnuté. „Do druhé půle jsme chtěli jít hlavně s tím, abychom neinkasovali. Současně jsem ale nechtěl, abychom začali bránit, protože jsem nevěřil, že zvládneme ubránit čisté konto. Proto jsme měli být dál aktivní po stranách hřiště a přidat druhý gól,“ prozradil.

Defenziva Nového Města ovšem v sobotu pracovala na výbornou, takže do vyložených příležitostí Uničov prakticky nepouštěla. „Myslím, že za celý zápas hosté neměli pořádnou vyloženou příležitost. Před naší brankou byla řadů závarů, ale jinak toho hosté příliš neměli. Celý týden jsme se poctivě připravovali, především na standardní situace, z nichž jsme chtěli udeřit. Nakonec jsme ale dali oba dva góly ze hry,“ usmíval se Michal.

První anglický týden v tomto ročníku začal jeho tým na výbornou. Pečeť na sobotní vítězství 2:0 dal po hodině hry Matulka, který upláchl obraně hostů a podél gólmana s přehledem zakončil.

Oproti minulé sezoně, kdy na domácí výhru čekali až do posledního podzimního utkání, se tentokrát dočkali fotbalisté Vrchoviny už na třetí pokus. „Zápas pro nás měl takřka ideální průběh. Těší mě, že nám to vyšlo, protože jsme tři body hodně potřebovali. Ukázalo se, že hrát se dá s každým, zvedneme si alespoň sebevědomí,“ lebedil si.

Už ve středu čeká Vrchovinu výjezd na půdu Hlučína, o tři dny později pak do Uherského Brodu. „Budou to těžké duely, ale i tady chceme nějaký ten bod utrhnout,“ dodal Michal.

Možná ještě důležitější výhru si připsali fotbalisté Velkého Meziříčí. Tři body za výhru 4:1 nad nováčkem z Frýdlantu byly totiž jejich premiérové v sezoně. „Po třech prohraných zápasech jsme potřebovali zabrat a myslím, že kluci k utkání přistoupili nejlépe, jak mohli. Nebyla to úplně hitparáda, ale naše vítězství bylo zcela zasloužené,“ pochvaloval si kormidelník Velkého Meziříčí Jan Šimáček.


Načítám tabulku ...