Byl to triumf bojovnosti a obětavosti. Jinak se těsná výhra 1:0 Nového Města na Moravě nad Otrokovicemi ve 27. kole Moravskoslezské fotbalové ligy nazvat nedá. „Ohromně těžké utkání jsme s notnou dávkou štěstí zvládli,“ usmíval se kouč Vrchoviny Pavel Procházka

Jeho svěřencům výborně vyšla první půle záchranářského duelu. Už po pár minutách je dostal z penalty do vedení kapitán Michal. „Prokázal, že je správným lídrem týmu, když na sebe vzal zodpovědnost,“ ocenil jej Procházka.

Dvě sportovní haly ve Žďáře nad Sázavou hostily o uplynulém víkendu Národní finále v basketbalu minižáků kategorie U12. Domácí Vlčata obsadila pěkné páté místo.
VIDĚLI JSME: Žďár hostil Národní finále v basketbalu žáků. Titul brala Ostrava

Toho jen mrzelo, že pojišťovací druhá branka po dalších dobrých příležitostech nepřišla. „Duba se Štefflem měli ke skórování velice blízko,“ postýskl si.

Oproti předchozím utkáním tentokrát Vrchovina nehrála na tři stopery, ale klasickou čtyřčlennou obranu. „Potřebovali jsme do hry dostat některé hráče, proto také došlo ke změně herního stylu,“ poznamenal trenér Nového Města.

Po změně stran se role otočily a hosté měli místy až drtivý tlak. „Po pauze hráči Otrokovic prokázali, jak obrovskou kvalitu mají. Na všech postech výborní fotbalisté, navíc díky házení dlouhých autů do našeho vápna jsme byli neustále pod tlakem.“

Na vodáckém kanále na Trnávce u Želiva se první květnovou sobotu konal úvodní závod Českého poháru ve vodním slalomu,
OBRAZEM: Slalomářská sezona začala na Trnávce. Konal se tu závod Českého poháru

Za gólmanem Šmídou dvakrát zazvonila tyčka, vyrovnat se však celku ze Zlínska nepodařilo. „Celý tým podal vynikající výkon. Hráli jsme pozorně a obětavě, nikdo se nedopustil žádné chyby. Jen díky tomu jsme mohli uspět. Navíc jsme pokaždé zasáhli tam, kde bylo třeba,“ lebedil si.

Svého sobotního soupeře tak Vrchovina v tabulce předskočila. Jistota záchrany třetí ligy se přiblížila. „Udělali jsme k tomu velký krok, ale ve hře je pořád ještě osmnáct bodů. Nějaké body budeme určitě muset ještě vydolovat,“ dodal Procházka.


Načítám tabulku …