„Soupeře jsme porazili jejich vlastní zbraní, když jsme obě branky vstřelili po zahraných rohových kopech. Standardní situace jsou přitom velkou zbraní Uherského Brodu. Mají na to typy vysokých hráčů, my jsme je ale k jejich zahrávání kvalitní prací celého mužstva prakticky nepouštěli,“ usmíval se spokojený lodivod Vrchoviny Richard Zeman.

Defenziva je drží

Sobotní duel jinak nabídl hodně osobních soubojů a skóre bylo dlouho na vážkách.

„I proto jsme moc a moc rádi, že jsme utkání zvládli. Opíráme se nyní o kvalitní výkon defenzivy na čele s gólmanem Šmídou, který z posledních devíti utkání vychytal již šestou nulu,“ pochválil kvalitní obrannou práci svého mužstva trenér Nového Města, kterému ke splnění vytčeného podzimního cíle, tedy zisku 25 bodů, chybí ještě tři bodíky.

Fotbalové utkání MSFL mezi SFK Vrchovina a ČSK Uherský Brod.
Rozhodly standardky. Fotbalisté Nového Města doma přetlačili Uherský Brod

„Po výhře nad nebezpečným Brodem věřím o to více, že na něj dosáhneme. Nyní jedeme k utkání na hřiště Uničova, po němž doma přivítáme Otrokovice. Podzim zakončíme opět doma, derniéra proti vedoucímu Blansku pro nás bude pomyslným bonbonkem.“

Chyběly čtyři minuty

Blízko k zisku tří bodů měli také hráči Velkého Meziříčí. V domácím souboji s nováčkem z Rosic vedli ještě čtyři minuty před koncem 2:1, jenže hosté dokázali v závěru vyrovnat.

V nedělním dopoledním duelu mezi Velkým Meziříčím (v červeném) a Rosicemi (ve žlutém) se body dělily.
OBRAZEM: Kousek od výhry. Velké Meziříčí doma přišlo o dva body

„To utkání jsme potřebovali vyhrát, abychom potvrdili bodový zisk z předchozího utkání v Olomouci. Naši hráči předvedli bojovný výkon, ale Rosice prokázaly svoji kvalitu a tak je nakonec dělba bodů zřejmě spravedlivým vyjádřením dění na hřišti,“ musel po utkání uznat kouč Velkého Meziříčí Libor Smejkal.

Sestavu musí lepit

V předposledním podzimním kole moravskoslezské divize D se opět projevilo, že Velké Bíteši tato sezona nevychází podle představ. Domácí bezbranková remíza s předposlední Polnou to jen podtrhla.

Ilustrační foto.
Fotbalové krajské derby vítěze nepoznalo

„K výhře jsme asi měli malinko blíž, ale šance, které jsme měli, jsme bohužel nevyužili. Chyběla mi tam od hráčů větší vůle, odhodlání a touha po výhře,“ lamentoval trenér Velké Bíteše Marek Zúbek, který s ohledem na velkou marodku i dosavadní výsledky slibuje posílení kádru.

„To je přirozená reakce, hrajeme o záchranu, mužstvo potřebuje posílit. Je to logické vyústění současného stavu. Jakmile se sestava lepí, tak jde výkonnost dolů, tak to ale mají všechna mužstva. Pokusíme se ještě nějaký bod urvat v posledním podzimním kole ve Ždírci, ale nečeká nás nic jednoduchého,“ ví Zúbek.