Na jedné straně spokojenost a velká úleva z premiérového vítězství na domácí půdě. Na straně druhé pocity zmaru i vzteku nad zbytečnou prohrou. Takové jsou obrysy ohlasů po sobotním třetiligovém derby mezi fotbalisty Nového Města na Moravě a Velkého Meziříčí, v němž se po výhře 3:2 radoval ze zisku tří bodů prvně jmenovaný celek.

Hráči Vrchoviny chtěli na poslední pokus zlomit nepříznivou domácí sérii. Do utkání tak vstoupili hodně aktivně a po celých devadesát minut tahali za delší konec provazu. „Fotbalu bylo k vidění málo, byl to spíše boj. Jsem šťastný za tři body, ale představoval bych si od nás více fotbalovosti. Hráče však musím pochválit za příkladné nasazení,“ byla první slova trenéra Nového Města Pavla Procházky.

Tomu se stoprocentně vyplatila sázka na rychlé hroty. „Předzápasová taktika vyšla. Hráli jsme na dva útočníky, kdy Matulka na hrotu doplnil Dubu. Oba dali po gólu, myslím, že toto bezezbytku vyšlo,“ pochvaloval si.

Mrzet mohlo kouče Vrchoviny pouze to, že jeho ovečky dvakrát neudržely dvoubrankový náskok, o výhru se tak musely strachovat až do poslední vteřiny. „Po hrubých individuálních chybách jsme si závěr zbytečně zkomplikovali,“ zlobil se.

Pro podzimní rozlučku na půdě Uničova získali hráči Nového Města cennou vzpruhu. „První domácí výhra nás určitě povzbudí. Rádi bychom ale zlepšili také náš herní projev,“ připomněl Procházka.

Jeho protějšek na lavičce Velkého Meziříčí neskrýval po derby zklamání z těsné prohry. „Zápas byl poměrně vyrovnaný, hodně jej ovlivnil první gól, který bohužel vstřelili domácí,“ řekl Jan Šimáček.

V tomto spatřoval i část taktiky domácího souboru. „Při vší úctě k Vrchovině, nyní asi nemá mančaft na to, aby dokázala otáčet zápasy,“ poznamenal.

Směrem ke svému týmu ovšem kouč Velmezu nešetřil kritikou. „Chtěli jsme hrát podobně jednoduše a hodně do vápna soupeře jako před týdnem proti Zlínu. Jenže jsme v přechodové fázi kazili jednoduché nahrávky. Navíc naše zajištění při vlastních standardních situacích bylo doslova hrůzostrašné,“ nebral si servítky.

Místo přiblížení se klidnému středu tabulky tak Velké Meziříčí dál zůstává blízko sestupových vod. „Z výsledku jsme všichni zklamaní, zápas jsme nezvládli. Vrchovina dokázala potrestat naše chyby, výhru si tak asi zasloužila,“ přemítal Šimáček.


Načítám tabulku ...