Když v létě 2017 přišel z Třebíče zkušený stoper David Komínek, bylo překvapením, že ho trenér Libor Smejkal při přetlaku na tomto postu nasadil do středu zálohy. Tah se mu ale nakonec vyplatil a se třemi stopery v sestavě šlo následně o nejúspěšnější sezonu v historii klubu zakončenou druhým místem. Tehdy hráli ve středu obrany exligista Jan Šimáček a odchovanec Patrik Mucha, pravý kraj obrany patřil Miloši Kriegsmannovi, dalšímu stoperovi, na kterého nezbylo místo uprostřed. Levou stranu měl rezervovanou kapitán Jaroslav Krejčí.

„Davidovi se to tehdy moc nelíbilo, ale svou prací pomáhal stoperům. Nový post nakonec sedl i Milošovi, který přišel z Jihlavy do středu obrany, nakonec hrál na pravém kraji a byl navíc nesmírně produktivní,“ vzpomíná Smejkal.

Trenér fotbalistů Velké Bíteše Marek Zúbek.
Jeden hráč ještě možná přijde, naznačil trenér Bíteše Zúbek

Z různých důvodů musel ale od tohoto složení postupně upustit. Ať už šlo o konec třetiligové kariéry Krejčího, či dlouhodobé zranění Šimáčka. Komínek se tak musel posunout zpět, kraje obrany dle potřeby začal vyplňovat Michal Bouček, který byl k dispozici i při zranění podzimních posil Martina Řezáče a Pavlíka.

Konkurence bude

Aktuální jednání s Jihlavou a poslední víkendová příprava na hřišti druholigový Pardubic však naznačily, že se rýsuje další zajímavá alternativa a na všech postech bude konkurence. A to i přes odchod zkušeného Muchy.

Žďárské Plameny. Ilustrační foto.
Plameny Hodonín dokonale zaskočily. Oživily šanci na play-off

Ve stoperské dvojici nastoupili Šimáček s Kriegsmannem, na levé straně obrany byl jihlavský Aleksander Trajkovič. Vpravo zatím Bouček, ale od včerejška znovu s Velkým Meziříčím trénuje Martin Pavlík z FC Vysočina. Na postu defenzivního záložníka pak znovu hrál Komínek, ke kterému navíc u těžších soupeřů může s defenzivou pomáhat Martin Puža.

„Do obrany máme ještě Patrika Pokorného. Pokud by se podařil příchod Pavlíka, byl bych se složením obrany spokojený,“ přiznává velkomeziříčský kouč.

Defenziva

2017/2018

Pravý obránce: Miloš Kriegsmann.

Stopeři: Jan Šimáček, Patrik Mucha.

Levý obránce: Jaroslav Krejčí.

Defenzivní záložník: David Komínek.

2018/2019

Pravý obránce: Miloš Kriegsmann.

Stopeři: David Komínek, Patrik Mucha.

Levý obránce: Michal Bouček.

Defenzivní záložník: Martin Puža.

2019/2020

Pravý obránce: Miloš Kriegsmann (Martin Pavlík).

Stopeři: Jan Šimáček (Miloš Kriegsmann), David Komínek (Patrik Mucha).

Levý obránce: Martin Řezáč (Michal Bouček).

Defenzivní záložník: Martin Puža.

Jaro 2020?

Pravý obránce: Martin Pavlík.

Stopeři: Jan Šimáček, Miloš Kriegsmann.

Levý obránce: Aleksander Trajkovič.

Defenzivní záložníci: David Komínek, Martin Puža.