V sobotu v osmadvacátém kole dosavadní počet takřka zdvojnásobili. Domácí porážka 0:2 Nové Město na Moravě bolí, předpokládané tři body v záchranářském rozpočtu můžou citelně scházet.

Novoměstští fotbalisté nadále klesají tabulkou, kde jim po víkendu patří třináctá příčka s tříbodovým náskokem na šestnácté Velké Meziříčí. Herně v zápasech nepropadají, ale zoufale chybí góly. To ostatně ukázala nejen středeční dohrávka s rezervou Baníku, kterou ostravský klub vyhrál 3:0.

Short track Světového poháru bikerů v Novém Městě na Moravě ovládli Brit Thomas Pidcock a Rakušanka Laura Stiggerová. Z domácích reprezentantů se na start postavila pouze Jitka Čábelická (s číslem 40), která skončila devatenáctá.
OBRAZEM: Cink short track v Novém Městě vynechal, Čábelická skončila devatenáctá

O to více potřebovali zabrat a Vítkovice se zdály s šestatřiceti obdrženými brankami venku tou nejsnazší variantou. Chyba lávky.

Překvapení totiž nastartoval v 54. minutě Raab a dvě minuty před koncem ho dokonal Richtár. „Z naší strany to nebyl dobrý zápas,“ povzdechl si trenérský novoměstský triumvirát.

Novoměstský klub tak může vypsat doslova a do písmene konkurz na střelce. V posledních devíti zápasech se trefil pouze v poslední minutě duelu s Uherským Brodem Slavíček (gól znamenal aspoň tři body), osmkrát svítila v kolonce zásahů nula.

V dalším kole se Vrchovina představí v sobotu od čtvrt na jedenáct dopoledne na hřišti Rosic.