Nové Město přitom vstoupilo do utkání nad očekávání dobře. Ve dvacáté minutě se ujalo vedení po vlastní brance obránce Zavadila a o tři minuty později se prosadil útočník Jícha – 2:0.

Bylo to poprvé po jedenácti zápasech, kdy se Vrchovina trefila více než jednou. Přesto to na body nestačilo. Dvoubranková ztráta favorita probudila a po deseti minutách se prezentoval kontaktním gólem zkušený Chwaszcz.

Po změně stran zařídil vyrovnání Houser a o výhře favorita rozhodl v 68. minutě opět Chwaszcz.

POLOČAS NADĚJE

Velké Meziříčí se představilo v sobotu na hřišti druhého Hlučína a defenziva celku z Vysočiny na čele s gólmanem dlouho odolávala útokům v Hlučíně. Ze střelecké bezradnosti vysvobodil druhý tým tabulky až v 50. minutě Mládek, který šťastně pomocí tyče dorazil míč vyražený Lancmanem.

Na 2:0 pečetil v závěru krásnou střelou Moučka.„Začali jsme celkem dobře, ale Hlučín pak převzal iniciativu a mohl jít do vedení. Těsně před poločasem při největší šanci Lancman zmenšil úhel a soupeře vychytal,“ popisuje trenér Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Největším překvapením 8. kola letošního ročníku Žďárské ligy malé kopané byly v elitní soutěži dvě porážky celku BKS.
PODÍVEJTE SE: Ve Žďárské lize malé kopané postihl totální kolaps mužstvo BKS

Ten apeloval na hráče, aby zachytili vstup do druhé půle. „Hlučín totiž začal před poločasem tlačit, bohužel hned po pěti minutách jsme poslali domácí do brejku a ti šťastně otevřeli skóre. Pak byl zápas otevřený, my jsme si však vypracovali jen náznaky brejků a nějaké standardky. Otevřeli jsme hru, Lancman nás svými zákroky držel nad vodou, ale v 89. minutě bylo po zápase. Škoda, na body bylo. Hlučín dokázal trestat chyby, my bohužel ne,“ dodal Šimáček.

Oběma klubům navíc nepřály výsledky protivníků. Uherský Brod překvapil výhrou 3:1 nad Hodonínem, Frýdlant si přivezl cenný bod z Blanska za remízu 2:2.

Tři kola před koncem sezony je tak Nové Město na šestnácté a Velké Meziříčí na sedmnácté pozici tabulky a oba čeká holý boj o přežití.

V příštím kole sehrají oba týmy životně důležité derby, k němuž dojde v pátek od půl šesté večer na hřišti Velkého Meziříčí, každý bod bude mít cenu zlata.