Zajímavý zápas se odehraje v Hlučíně. Nové Město tam jede po dvou porážkách bez vstřeleného gólu, domácí naopak pět zápasů v řadě neprohráli, ani neinkasovali. „Asi se nedá očekávat, že by padlo moc gólů,“ zamýšlí se novoměstský trenér Richard Zeman. Vrchovina je po úspěšném startu do sezony odhodlaná napravit výpadek z posledních týdnů.

„Dvakrát jsme prohráli bez vstřeleného gólu, takže chceme ten výpadek napravit a bodovat. Venku se nám hraje lépe,“ řekl Zeman, kterého defenzivní série Hlučínských nechává klidným.

„Chytili sérii, do soutěže ale předtím vstoupili třemi porážkami v řadě, takže se s nimi určitě hrát dá,“ dodal Zeman, který má před zápasem kompletní kádr.

V nezáviděníhodné, a hlavně v neobvyklé situaci je Velké Meziříčí. Jeho poslední výhra se datuje ze začátku srpna. Od té doby tým trenéra Smejkala posbíral jen tři remízy a například debakl v Blansku. „Už nevím, jak víc kluky motivovat. S ohledem na průběhy zápasů jsem totiž přesvědčený, že to je jen o naší hlavě. Kluci dokážou neskutečně zkazit poločas a ve druhém hrají výborně,“ kroutí hlavou Smejkal.

Problémem je také kolísající forma zkušených hráčů. „Nedokážou tým nabudit, zkoncentrovat se, navíc schází i trochu štěstí, míče se odráží, střely jdou do tyče,“ vyjmenovává.

V nedělní dopoledne navíc přijede nevyzpytatelný tým – Zlín B. „U ligových béček nikdy nevíte, s kým přijedou. Nám každopádně dělá problémy aktivita a pohyblivost soupeře, což se v tomto případě dá očekávat,“ zvěstuje kouč.

K dispozici opět nebude mít dlouhodobě zraněného křídelníka Petra Dolejše, ke kterému přibyl i Jaroslav Dufek. Z pracovních důvodů navíc nebude k dispozici stoper David Komínek. „Zrovna on se svými zkušenostmi by na ty mladé kluky byl platný, ale nic se nedá dělat. Alternativ na stoperskou dvojici máme více,“ dodal Smejkal.