Jen jediný bod na svém kontě mají po čtyřech odehraných kolech Moravskoslezské fotbalové ligy hráči Nového Města na Moravě. Naposledy doma v neděli podlehli Uherskému Brodu 0:2.

„Fotbal se rozhoduje ve vápnech a nám na obou stranách chybí důraz. V obraně nedokážeme pokrýt hráče soupeře a v útočné fázi nejsme schopní protihráče přetlačit a dostat míč do sítě,“ mračil se trenér Vrchoviny Richard Zeman, který nevylučuje příchod posil do kádru nováčka.

„Jeden bod po čtyřech zápasech samozřejmě není vůbec dobrá situace a snažíme se ještě přivést posily, konkrétně do defenzivy. Máme něco rozjednaného, bohužel na tento zápas to ještě nedopadlo. Nadcházející zápas ve Valašském Meziříčí bereme zčásti jako zrcadlo našich schopností. Doma jsme poztráceli spoustu bodů a teď budeme mít soupeře, který je na tom tabulkově podobně jako my.“

D+D Řídilo koncert

Spokojenost naopak musí vládnout ve Velkém Meziříčí. To si doma v páteční podvečerní předehrávce hravě poradilo se svým jmenovcem z Valašska, na tenisovém výsledku 6:2 měli lví podíl záložníci Dolejš s Demeterem, kteří kromě tří asistencí rovným dílem obstarali čtyři branky.

„V prvním poločase se nám příliš nedařila kombinační hra, bylo tam mnoho nepřesností a také rozehrávka vázla. I přesto jsme se ujali vedení 2:0, v závěru poločasu jsme však chybami v obranné činnosti dovolili hostům vyrovnat. O přestávce jsme si v kabině stanovili zjednodušit hru, hlavně v obranné řadě, zlepšit presink a zpřesnit kombinaci. Výsledkem byla nejen zlepšená hra, ale i výsledkové vyjádření naší převahy. Musím říci, že to byl od hráčů hezký dárek k mým narozeninám,“ usmíval se spokojený kormidelník Velkého Meziříčí Libor Smejkal.