Pokud ještě chtějí fotbalisté juniorky FC Vysočina Jihlava vykřesat alespoň malou jiskřičku naděje na záchranu třetí ligy, musí už konečně bodovat.

První jarní body se pokusí získat v sobotu od 10.15, kdy doma přivítají Otrokovice. „Matematicky sice ještě naše šance na záchranu vychází, ale je to v rovině utopie. Musíme být realisté,“ uvědomoval si trenér rezervy FC Vysočina Michal Veselý.

Na předposlední fotbalisty Nového Města, kteří rovněž v sobotu hostí vedoucí juniorku Olomouce, ztrácí béčko Jihlavy deset bodů. „Pokud bychom chytili nějakou šňůru, záchrana by možná byla. Když si ale uvědomíme, že jsme na jaře ještě nebodovali, jsou pro nás čtyři nebo pět výher z šesti kol náročným úkolem,“ neskrýval.

Jarní část letošního ročníku krajského přeboru zatím vychází fotbalistům Okříšek (v bílém) nad očekávání. Z osmi dosavadních utkání hned pětkrát odešli vítězně.
Okříšky na jaře válí. Hráči pochopili, co po nich chceme, řekl spokojený Hekerle

Jaký je tedy cíl do zbytku sezony? „Především dohrát ji se ctí. Pořád se jedná o třetí ligu, hráči hrají i svou budoucnost tady, ale i jinde,“ vysvětloval kormidelník jihlavské rezervy.

Jelikož druholigové áčko už má dohráno, mohl by teoreticky použít i některé hráče z jeho kádru. „To asi nepůjde, jelikož hráči z áčka už jsou na dovolené. Minule za nás na půdě béčka Slovácka nastoupil pouze Ritter, který má namířeno do Jablonce," popisoval.

Jedna výjimka se přesto najde. „Gólman Lancman by se měl objevovat v naší sestavě ještě do konce tohoto měsíce, takže nám ještě vypomůže v několika utkáních," prozradil.

Útočník Speřic Pavel Svoboda (vpravo) se v neděli trefil do branky rezervy Velkého Meziříčí třikrát. Jen dva přesné zásahy mu tak chybí k dosažení mety třiceti branek.
KANONÝR DENÍKU: Střelci se o víkendu opět činili, v přeboru padly dva hattricky

Naopak výraznou šanci dostanou mladí fotbalisté FC Vysočina. „Naše dorostenecká devatenáctka už si zajistila postup do první ligy, takže má po sezoně. Posunuli jsme tak dorazový ročník, z něhož pravidelně tři nebo čtyři hráči naskočí do základní sestavy. Získají tak ostruhy v dospělém fotbalu," doplnil Veselý.

V neděli si budou chtít reputaci napravovat fotbalisté Velkého Meziříčí. Ti totiž minule vybouchli v Hlučíně výsledkem 0:7. Na stadionu Uničova je ovšem nebude čekat jednoduchá práce. „V Hlučíně to od nás sice v poli nebylo úplně zlé, jenže jsme vybouchli v prostorách, kde se utkání rozhodují," postýskl si kouč Velmezu Jan Šimáček.

MSFL - 29. KOLO
PÁTEK: Znojmo – Ostrava B (17.00).
SOBOTA: JIHLAVA B – Otrokovice, Rosice – Hlučín, Vratimov Uherský Brod (vše 10.15), NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – Olomouc B (17.00).
NEDĚLE: Blansko – Kroměříž, Uničov – VELKÉ MEZIŘÍČÍ (oba 10.15), Zlín B – Frýdek-Místek (10.30).


Načítám tabulku ...