Po opatrném úvodu určila ráz první půle situace z 15. minuty. Na centr z levé strany obrana Velkého Meziříčí vůbec nereagovala a Kubík hlavou dostal hostující celek do vedení – 0:1.

Domácí mužstvo se dostalo do útlumu, z něhož pramenily zbytečné ztráty při rozehrávce. Právě po nich se dvakrát ocitl ve výborné příležitosti Labuda, ale Kolář svůj mančaft podržel. Na druhé straně se do šance řítil Nedvěd, bohužel jej zradilo špatné zpracování.

Krátce po uplynutí půlhodiny hry zahrozil Labuda potřetí, když z těžkého úhlu nastřelil tyč svatyně Meziříčí. A přišel trest. Z poslední akce prvního dějství zleva nacentroval Demeter a na zadní tyči zcela volný Plichta vyrovnal – 1:1.

Po změně stran se fotbalisté klubu z Vysočiny hnali za třemi body a vytvořili si územní převahu. Z ní vyplynuly tři solidní příležitosti, ani jedna ovšem brankou neskončila.

Přesně po hodině hry si na Dolejšův krásný centr ve vápně naskočil Demeter, ale jeho hlavička z malého vápna mířila těsně vedle. O deset minut později pro změnu Boučkův centr Pavlík úplně minul.

Asi největší příležitost k rozhodnutí propáslo Velké Meziříčí devět minut před koncem. Z dobrých čtyřiceti metrů krásně vypálil Mucha, gólman hostů jeho střelu jen vyrazil před sebe a střídající Malata měl mít před prázdnou svatyní snadnou práci. Jenže skákavý balon nezkrotil dobře a hostující obrana stihla jeho dorážku zlikvidovat.

Body se tak na úvod sezony dělily. „Inkasovaný gól nás trošku rozhodil. Vstup do zápasu jsme totiž jinak měli slušný. Po změně stran jsme si vytvořili tlak, ale ani jednu z několika dobrých příležitostí jsme nedokázali proměnit. Ztracené body musíme získat někde venku,“ krátce zhodnotil utkání zklamaný kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

V. MEZIŘÍČÍ – D. BENEŠOV 1:1
Góly: 45. Plichta – 15. Kubík. Rozhodčí: Slováček. ŽK: 3:3. Diváci: 284. Poločas: 1:1. V. Meziříčí: Kolář – Pavlík, Komínek, Mucha, Puža – Dolejš, Šuta (66. Bouček), Urbánek (80. Malata), Demeter, Nedvěd – Plichta.