Zajímavou posilu získali v minulém týdnu fotbalisté novoměstské Vrchoviny. Po roce se v jejím dresu opět objevil útočník Michal Dočekal. „Angažmá v Líšni mu zatím nevyšlo. Po návratu z Rakouska se potřebuje na druhou ligu rozehrát,“ vysvětlil trenér Vrchoviny Richard Zeman.

Jeho ovečky zahájí jarní odvety na hřišti neoblíbených Otrokovic. „S nimi máme nejhorší bilanci v celé třetí lize. Během roku a půl jsme s nimi třikrát vysoko prohráli. Doma na podzim 1:4, loni pro nás prohra 0:4 na jejich hřišti málem znamenalo sestup,“ hořce se pousmál Zeman.

Současně ale věří, že tuto nepříznivou bilanci jeho svěřenci zlomí. „Doufám, že to protrhneme a přivezeme si nějaký bod. Otrokovice mají na dvanáctém místě jen o tři body méně, než my. Budeme se je proto snažit udržet v odstupu, který na ně máme. Každý zápas je v této soutěži důležitý, mančaftů bude sestupovat hodně,“ dodal ostřílený lodivod Nového Města.

Ilustrační foto.
Bohdalec se ujal vedení

Ještě náročnější úloha čeká na hráče Velkého Meziříčí. Ti svůj zápas předehrávaného 32. kola odehrají ve stejný den i čas jako Vrchovina, ovšem proti mnohem kvalitnějšímu soupeři. Druhé Petřkovice patří k tomu nejlepšímu, co třetí liga nabízí. „Máme jim co vracet, bohužel se nám u nich nedaří. Jejich styl nám vůbec nesedí, mají individuálně silné, ale i rychlé typy hráčů. Horšího soupeře jsme na úvod dostat nemohli,“ postýskl si trenér Meziříčí Libor Smejkal.

V základní sestavě by se na hrotu měla objevit obě útočná esa, Plichta a Simr. „Na úplném vrcholu ofenzivy bude jen jeden z nich. V průběhu zápasu se ale mohou libovolně protáčet,“ přiznal Smejkal.

Ten už pro jaro počítá i se svým synem Eduardem. „Na první zápas asi ještě nebude, ale v dalším průběhu jara by nám měl pomoci,“ těší kormidelníka Velkého Meziříčí.