SFK NOVÉ MĚSTO
Určitá nejistota může v Novém Městě panovat v souvislosti s kádrem. „Hráči, kteří u nás byli na podzim na hostování, se vrátili do svých mateřských oddílů. Trénovat s námi proto nezačne gólman Gröger, který se vrátil zpět do Olomouce. Útočník Šteffl se připravuje s áčkem Jihlavy, to samé platí u Dočekala, který už je v Líšni,“ sdělil trenér Richard Zeman.

Přípravné zápasy:
22. 5. Břeclav 4:2
26. 5. Blansko, 17.30 (V)
30. 5. Hlinsko, čas v jednání (V)
5. 6. V. Meziříčí, 17.30 (D)

A pokračoval. „Velký zájem je také o našeho klíčového útočníka Tomáše Dubu, což by pro nás bylo v ofenzivě značné oslabení. O tyto hráče tedy klidně můžeme přijít, to by znamenalo nutnost najít za ně náhradu.“

Tou první by mohl být útočník Ondřej Starý, který přišel na měsíční zkoušku ze sousední Nové Vsi. Dvacetiletý hráč už v Novém Městě působil v mládežnických kategoriích.

FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ
Po konci trenéra Libora Smejkala přišli fotbalisté Velkého Meziříčí také o svou dlouholetou střeleckou jistotu (více na jiné části této strany – pozn. red.). „Útočník Pavel Simr zamířil do Vyškova. Nahradit by jej měl Tonda Plichta, ale nemůže na to být sám,“ potvrdil nový kouč Meziříčí Jan Šimáček.

Přípravné zápasy:
5. 6. Nové Město, 17.30 (V)
19. 6. V. Meziříčí B, 17.30

Ten by rád přivedl dva nebo tři nové hráče. „Po odchodu Trajkoviče s Pavlíkem nám chybí krajní beci. Posílit potřebuje také střed naší zálohy, protože tam moc variant nemáme.“

Je ve hře návrat Eduarda Smejkala? „Edovi jsem volal, ale řekl mi, ať s ním nepočítám,“ stručně dodal Šimáček.