Hned osm talentovaných mladíčků bude mít po celý červen v přípravě nový trenér třetiligových fotbalistů Nového Města na Moravě Pavel Procházka. „Je to přesně v souladu se strategií klubu, omladit kádr a dávat šanci hráčům z klubů z blízkého okolí,“ sdělil šestapadesátiletý kouč.

Rozhodně nejzajímavějším jménem je krajní záložník Radek Matulka, který už v Novém Městě, ale předtím také ve Velkém Meziříčí, působil. „U něj nejde o sportovní stránku věci, kterou dobře znám, jako spíše o jeho přístup,“ řekl na účet jihlavského hráče Procházka.

U dalších hráčů, všechno ročníků narození 1999 až 2002, zkušený lodivod využil svých bohatých zkušeností a přehledu v mládežnickém fotbalu. „Hned od začátku jsem počítal s tím, že do přípravy v červnu vezmeme více hráčů. Když se aspoň jeden či dva z těch nových chytnou, bude to v pořádku,“ naznačil.

Většinu zkoušených hráčů Procházka dobře zná. „Ti kluci prošli mládeží, mají už něco za sebou. Byla by škoda jim nedat příležitost, jen bude potřeba s nimi ještě nějakou chvíli pracovat,“ popisoval své důvody výběru hráčů.

Jednu potencionální posilu mu „vyfouklo“ konkurenční Velké Meziříčí. „O Jirku Urbánka z Velké Bíteše jsem hodně stál. Je to ročník 99, stejně jako Matulka či Šteffl z našeho kádru. Všechny jsem v jihlavském dorostu vedl, ta chemie mezi nimi mohla fungovat,“ mrzelo jej.

Vazby v mančaftu jsou pro nového kouče SFK hodně důležité. „Snažím se poskládat mužstvo tak, aby spolu lidsky fungovalo,“ zdůraznil.

Případné posílení o „zvučnější“ jména se bude řešit až před začátkem klasické letní přípravy. „Uvidíme, zda nás bude někde tlačit bota. Záležet bude i na tom, co se bude dít po pádu do druhé ligy v Brně. A pak také na našich ekonomických možnostech,“ neskrýval Procházka.

V průběhu tohoto období čekají na hráče Vrchoviny dva přípravné duely. Nejprve příští čtvrtek změří své síly s divizní Bystřicí nad Pernštejnem na jejím hřišti, aby předposlední červnovou středu doma vyzvali okresního třetiligového rivala z Velkého Meziříčí.

Obě dvě okresní derby budou mít shodný výkop v 17.30.

Kdo také nyní trénuje s SFK Nové Město na Moravě?
T. Trojánek (Žďár n. S.)
Z. Černý (Blansko)
R. Matulka (Jihlava)
R. Hlaváč (Jihlava)
A. Jiránek (Jihlava)
P. Pártl (V. Meziříčí)
F. Nečas (Nová Ves)
P. Sytař (Nedvědice)