Do tří dnů je roztažený program 25. kola Moravskoslezské fotbalové ligy. Tentokrát se v něm představí všechny tři kluby z Vysočiny.

Jako první fotbalisté Nového Města na Moravě. Ti v sobotu od 16.00 vyzvou v domácím prostředí juniorkou ostravského Baníku. A jak se již stalo neblahou tradicí letošní sezony, opět nebudou kompletní.

Jistě budou postrádat před týdnem v Rosicích vyloučeného stopera Batelku. „Ten nám bude hodně chybět, protože jde o našeho klíčového obránce,“ postýskl si kouč Nového Města Pavel Procházka.

Náhradu by mohl najít mezi dosavadními marody. „S tréninkem už začali obránci Vícha s Černým a defenzivní záložník Duda. U těch posledních dvou šlo o delší pauzu, tam je to nejisté. Ani Vícha není stoprocentní, ale u něj počítám se základní sestavou. Definitivně se rozhodne na pátečním tréninku,“ prozradil.

Ovšem ani v ofenzivní části to nemá se svými ovečkami jednoduché. „Neustálé svalové problémy má útočník Duba. K nim se teď navíc ještě přidalo nachlazení se zvýšenou teplotou, ale snad se dá do sobotního zápasu dohromady,“ doufal kormidelník Vrchoviny.

Situace v tabulce hovoří jednoznačně. Sportovní fotbalový klub potřebuje body jako sůl. „Uděláme maximum pro to, abychom bodovali. Je to ale fotbal, hraje se na hřišti s balonem, až tam se ukáže, jak na tom jsme,“ předestřel Procházka.

Zbylé dva kluby z Vysočiny vyběhnou k zápasům 25. kola v neděli od 10.15. V tabulce poslední juniorka FC Vysočina, která všech šest jarních utkání prohrála, doma přivítá Znojmo. „Dobře víme, jak moc už potřebujeme bodovat. Naše situace je až frustrující, šestkrát jsme na jaře vyšli bez bodu, v posledních čtyřech zápasech navíc ani nedali gól,“ uvědomoval si trenér jihlavského béčka Michal Veselý.

Čeká je ovšem rozjetý soupeř. Fotbalistům Znojma se na jaře daří a ze sestupových vod už poskočili blízko ke středu tabulky. „Rádi bychom přerušili jejich příznivou sérii a naopak ukončili tu naši nepříznivou. Minule jsme měli volno, třeba to klukům pomohlo,“ vyslovil své přání.

Jak už bylo zmíněno, největší problém jihlavské rezervy posledních týdnů vězí v koncovce. „Je to asi naše nejbolavější místo, protože góly jsou klíčem k úspěchu. Bohužel nyní nemáme střelecké štěstí, nepadá nám to tam,“ povzdechl si Veselý.

Rozhodně nejtěžšího soupeře v neděli, taktéž doma, vyzvou fotbalisté Velkého Meziříčí. Béčko olomoucké Sigmy je jen těsně druhé, navíc naposledy zdolalo vedoucí Kroměříž.

V táboře celku z města pod nejvyšším dálničním mostem v republice ovšem zbraně dopředu neskládají. „Podle mého, a ukázalo se to už na podzim, nám celky ze špičky tabulky sedí více než ty z jejího spodku. Myslím si, že proti nim můžeme ukázat také náš fotbalový um, rozhodně se nemáme čeho bát. Mužstva, která chtějí hrát fotbal, ne jen nakopávat, nám docela sedí. Snad to proti béčku Olomouce potvrdíme,“ sdělil záložník Velmezu Robin Demeter.

MSFL - 25. KOLO
PÁTEK: Vratimov – Rosice (17.00).
SOBOTA: Kroměříž – Frýdek-Místek, NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – Ostrava B (oba 16.00).
NEDĚLE: Blansko – Otrokovice, Uničov – Uherský Brod, JIHLAVA B – Znojmo, VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Olomouc B (vše 10.15), Zlín B – Slovácko B (10.30).


Načítám tabulku ...