Navíc šlo o krásný fotbalový moment. „Myslím, že se mi ten gól opravdu povedl,“ usmíval se pravý záložník klubu z dálničního města.

Souboj se zlínskými mladíky ale nebyl jednoduchý. „Byli hodně fotbaloví, mladí a běhaví. Dobře věděli, co mají hrát, dělali nám velké problémy. S tak dobrým soupeřem jsme dlouho nehráli,“ přiznal Demeter.

Parádní okamžik třicetiletého záložníka přišel chvíli před poločasovou pauzou. „Pavlík zatáhl míč po pravé straně a poslal centr do vápna. Když jsem viděl, že přeletěl skoro celé velké vápno, rozhodl jsem se do střely položit, a vyšlo to,“ popisoval své krásné nůžky.

Po dvou proměněných penaltách tak přidal také branku ze hry. „Na tréninku mi to tam padá, v zápase to zatím nevycházelo. Jsem proto rád, že to vyšlo právě v neděli,“ přiznal.

Na vítězství nad juniorkou ligového Zlína (ve žlutém) se fotbalisté Velkého Meziříčí pořádně nadřeli.
Vybojované tři body. Fotbalisté Velkého Meziříčí doma zdolali rezervu Zlína

Vstup do druhé půle ovšem lépe vyšel znovu hostujícímu celku. „Vyložené šance si ale nevytvořili. Druhý gól nás pak uklidnil, zatáhli jsme se a jen si vedení kontrolovali,“ těšilo jej.

Se vstupem do sezony může ve Velkém Meziříčí panovat spokojenost. „Přesně tak, sedm bodů je slušných. Nikdo nepočítal, že na úvod vyhrajeme v Uničově, to byly plusové body. Mrzí prohra v Rosicích gólem v poslední minutě, tam už to vypadalo na bod,“ připomněl.

K dalšímu utkání vyběhne Demeter se svými spoluhráči už v pátečním podvečeru, kdy se představí na stadionu rozjetého Hlučína.

Ten naposledy deklasoval Kroměříž a v tabulce je druhý. „Bude to těžké, zvlášť v Ostravě, kde se nikdy nehraje jednoduše. Rozhodně ale chceme i zde bodovat, myslím, že můžeme uspět. Nejsme pod tlakem, není se čeho bát,“ zdůraznil Demeter.