Jedna věta rozhýbala stojaté fotbalové vody. Padla minulý týden na valné hromadě Olomouckého Krajského fotbalového svazu. „Věřím, že nějaká naděje nám stále ještě zbyla. A že alespoň polovinu soutěží skutečně dohrajeme,“ uvedl generální sekretář Fotbalové asociace (FAČR) Jan Pauly.

Podle něj by mělo brzy přijít rozhodnutí vlády a od následujícího týdne, tedy od 12. dubna, by amatérské kluby mohly začít s tréninkem!

Na tuto zprávu reagovaly také oba dva kluby ze žďárského okresu v Moravskoslezské fotbalové lize. Jejich zástupci se rovněž minulý týden zúčastnili jednání všech osmnácti účastníků letošního ročníku. Jako strop toho, aby se soutěž mohla v omezeném módu dohrát, si na něm dali termín 3. května.

Obránci soupeřů se od útočníka Bystřice Miloše Prášila (v červeném) většinou nehnou ani na krok.
Medaile z EURA? K tomu nám chybí více individualit v ofenzivě, myslí si Prášil

Od této doby musí kluby začít s tréninkem. „Ale plnohodnotným, tedy celý mančaft pohromadě. Trénování po šesti či deseti hráčích, o dvou ani nemluvě, je úplně o ničem,“ sdělil trenér Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Ten je ale poměrně skeptický. „Není se čemu divit. Když vláda utahuje šrouby, na nic se nečeká. Pokud ovšem přijde řeč na rozvolňování, jde se postupnými kroky, které se však při první příležitosti opětovně utahují,“ povšiml si.

Navíc ani zprávy, které dostává od svých oveček, nejsou příliš radostné.

Z úvodního utkání extraligového play-out přivezlo Nové Veselí (v červeném) domů dva body z Hranic (v modrobílém).
Jsme na správné cestě, pochvaloval si po úvodním vítězství v play-out Kostka

„Kluky už neustálé běhání nebaví. Navíc se u nich problémy s nohama a zády začínají projevovat. Už by se potřebovali dostat na hřiště, ale moc přesvědčený o tom nejsem,“ přiznal.

Kouč Nového Města na Moravě dal s příchodem jara svým svěřencům větší volnost v trénincích. „V plánu mají opakované sprinterské běhy, ale také doporučení, aby se věnovali jiným sportům,“ nastínil trenér Vrchoviny Richard Zeman.

Co tím měl konkrétně na mysli? „Ať si jdou ve dvou nebo třech někam zakopat, zahrát si tenis, vyjet na kole… Nemíním je řídit a hlídat, aby stále jen běhali,“ zdůraznil.

Ze hřiště Hranic (v modrobílém) se házenkáři Nového Veselí (v červených dresech) v pátek vrátili se ziskem dvou bodů.
Skvělý začátek. V prvním utkání play-out Nové Veselí vyhrálo na palubovce Hranic

K tomu, aby se letošní ročník MSFL považoval za odehraný, tedy mohl být určen vítěz i sestupující týmy, musí se odehrát přes padesát procent utkání. V praxi to na znamená sedm kol, dohrát šest podzimních a první jarní.

Pro oba kluby, které bojují o záchranu, to nebude lehké. „Namočená je polovina tabulky. Bude záležet na tom, jak bude kdo nachystaný. Pro nás to znamená uhrát nějakých deset bodů,“ řekl Šimáček.

„Sport není jen o výsledcích, ale také o radosti ze hry, partě a kolektivu. Vnímáme to ve Městě tak, že zda klub spadne, je v této době poněkud podružné,“ dodal Zeman.


Načítám tabulku …