Ačkoliv mu bude zanedlouho již osmatřicet, do starého železa ještě rozhodně nepatří. To kapitán třetiligových fotbalistů Nového Města na Moravě Lukáš Michal ukazoval také v červnovém přípravném bloku svého mančaftu. „Do kádru přišlo hodně nových kluků, mohli jsme se tak dobře poznat,“ pochvaloval si Michal.

S průběhem předešlých týdnů byl celkem spokojený. „Tréninkově jsme to myslím zvládli docela dobře. Scházeli jsme se ve velkém počtu, navíc přišlo hodně mladých kluků, kteří mají všechno před sebou,“ popisoval.

Nový divizní ročník zahájí fotbalisté FC Žďas Žďár (v bílém) dvěma domácími zápasy proti Lanžhotu a Havlíčkovu Brodu.
Fotbalisté už znají jízdní řád. Nový ročník MSFL a divize byl rozlosován

Nešlo ale jen o samotné trénování. „Ty čtyři týdny posloužily tomu, abychom se vzájemně seznámili a více se poznali,“ potvrdil.

Jen jedna věc hrajícího asistenta trenéra Pavla Procházky mrzela. „Hned ze začátku se pár kluků zranilo. Doufám ale, že se dají dokupy, to bude hodně důležité,“ zdůraznil.

V přípravných duelech proti Bystřici i Velkému Meziříčí se v sestavě Vrchoviny hodně zkoušelo. „Do každého poločasu nastupovala odlišná jedenáctka. To naši hru samozřejmě poznamenalo, trošku nám vázla kombinace. Navíc jsme se seznamovali se systémem, jímž se budeme chtít prezentovat,“ vysvětlil.

Kádr třetiligových fotbalistů Nového Města na Moravě (v zeleném dresu útočník Tomáš Duba) se zřejmě rozšíří o několik talentovaných mladíčků.
Udělali dojem. V Novém Městě by měla zůstat pětice testovaných fotbalistů

To bylo vidět hlavně ve druhém utkání. „První poločas od nás byl ještě jakž takž. Ale ve druhé půli jsme sestavu obměnili a Meziříčí nás přehrávalo,“ hodnotil těsnou porážku 0:1.

Letní přípravu Nové Město zahájí příští týden. „Do ní ještě určitě přiskočí další noví hráči. Všechno už budeme směřovat k nové sezoně,“ doplnil Michal.