Možná se to od něj ani nečekalo, přesto se stal útočník Mirek Malata hlavní střeleckou oporou fotbalistů Velkého Meziříčí v novém ročníku třetí ligy. Za osm kol nastřílel sedm branek a je nejlepším střelcem soutěže. „Snažím se týmu co nejvíce pomoci,“ sdělil urostlý forvard v rozhovoru pro Deník.

Mirku, sedm vstřelených branek za osm kol. Předpokládám, že s touto bilancí asi budete spokojený?
Určitě ano, daří se mi více, než jsem čekal. Nechci to ale zakřiknout.

Součástí kádru Velkého Meziříčí jste, po návratu z mládežnických kategorií v Jihlavě, třetím rokem. Dá se říci, že ty předchozí dvě sezony pro vás byly aklimatizační mezi muži?
Určitě jsem se musel otrkat. Byť jsem byl z Jihlavy zvyklý, že jsem chodil hrát i za juniorku, pořád to byl mládežnický a dorostenecký fotbal. Mezi muži to pak nebylo nic jednoduchého.

Nepřispěla k tomu trochu také velká kvalita kádru, která v Meziříčí byla?
Asi ano. Kádr ve Velkém Meziříčí byl hodně kvalitní, byla tu velká konkurence. Dva roky jsem se trošku hledal, nyní jsem ale, po odchodu řady hráčů, dostal více příležitostí a padá mi to tam.

Po odehrané polovině podzimní části letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny jsou na čele tabulky fotbalisté Okříšek (v bílém). Na trojlístek nejbližších pronásledovatelů mají shodně tříbodový náskok.
Senzace na pokračování! Fotbalisté Okříšek válí a na čele tabulky všem odskočili

Naposledy jste jedním gólem přispěl k sobotní výhře 4:3 na hřišti Vítkovic…
Hned ve druhé minutě jsem si při rohu naběhl na přední tyč a překonal gólmana. Věděli jsme, že Vítkovice tam při rozích nikoho nemívají a hned napoprvé to vyšlo.

Tři body ze hřiště posledního celku tabulky pro vás byly zcela jistě hodně cenné?
Šlo o zápas, který byl velice atraktivní pro fanoušky, protože padlo hodně gólů. Brzy jsme vedli o dvě branky, ale pak jsme nechali domácí vyrovnat. Dvakrát jsme si ale dokázali vzít vedení zpět, ke konci už to bylo hodně bojovné. Jsou to krásné tři body.

Jak moc bylo důležité, že jste pokaždé po vyrovnání dokázali prakticky okamžitě reagovat?
Podle mého to bylo hodně důležité, asi to celé utkání rozhodlo.

Po špatném startu do sezony jste se zvedli a už pětkrát v řadě neprohráli…
Začátek od nás byl špatný, nevěřili jsme si, mužstvo se dávalo postupně dokupy. Pak jsme ale zlepšili přístup i nasazení, a přišly body ze zápasů, s nimiž se třeba ani moc nepočítalo.

Lapálie se sestavou měli ve víkendovém 7. kole východní skupiny 1. A třídy fotbalisté Želetavy (v modrobílém). Absence gólmana při utkání v Nedvědici jim byla osudnou.
Želetava přijela bez gólmana, Nedvědice tak slavila vysokou premiérovou výhru

Na atmosféře v kabině se to určitě pozitivně projevilo?
V kabině je nyní dobrá nálada. Věřím, že současnou pozitivní sérii ještě natáhneme. Teď nás ovšem čekají těžká tři kola, kdy postupně narazíme na Rosice, Kroměříž a juniorku Slovácka. V nich můžeme jen překvapit, snad nějaké body uhrajeme..

Zdá se, že vzájemná spolupráce s Antonínem Plichtou vám na hrotu útoku vyhovuje.
Tonda je ideální parťák, dobře se doplňujeme. Zatímco já spíše balon podržím, on, kdyby hrál třeba dva zápasy za sebou, tak to nikdo nepozná. Vyhovuje nám, když jsme na hrotu útoku ve dvou, umíme si vyhovět.

Za necelou čtvrtinu letošní zápasové porce máte na svém kontu sedm branek. Stanovil jste si nějakou sezonní metu?
Žádnou metu jsem si nedával a ani nedávám. Jdu od zápasu k zápasu a snažím se pomoci týmu, abych byl co nejvíce platný.

V klubu působíte také jako trenér mladší přípravky. Sledují vaši malí svěřenci poslední střelecké úspěchy?
Ano, protože většina z nich chodí na naše domácí zápasy. Oni, ale i jejich rodiče, mi už párkrát blahopřáli. (úsměv)


Načítám tabulku ...