S jeho svěřenci to vypadalo nadějně jen úvodních deset minut. „Naším cílem bylo hrát poctivě v obraně, na brejky. Hned po rozehrávce šel v nadějné situaci do vápna soupeře Švanda, ale situaci nevyřešil dobře. Poté se z brejku ocitl před gólmanem Tulajdan, pokus o blafák mu ovšem nevyšel,“ popisoval trenér Vrchoviny.

Pak ale přišla doslova hrůzná desetiminutovka. Dva slepené góly v desáté a jedenácté minutě, to samé se pak opakovalo těsně po uplynutí úvodní dvacetiminutovky.

Ještě před polovinou prvního dějství tak bylo za stavu 4:0 hotovo. „První gól po našem špatném odkopu, druhý hned po rozehrávce z rychlého brejku. Třetí padl z trestného kopu na hranici vápna a čtvrtý hned za minutu opět po rychlém brejku,“ sdělil.

V čem byl hlavní problém? „Je to o tom, že jsme byli moc hodní, jakoby smíření s porážkou. Máme personální problémy, kdy na stoperech hrají štítoví záložníci, na jejich místě pro změnu drobní a směrem do ofenzivy kreativní hráči. Petřkovice nás přehrávaly v agresivitě, ztrestaly nás,“ vypočítával.

Na toto téma ještě dodal. „Po první a třetí brance si na hřišti nic neřekneme a okamžitě znovu inkasujeme. Musíme si vše vyhodnotit, má to své příčiny, které bude potřeba řešit,“ netajil.

Po změně stran se utkání dohrávalo v poklidném tempu, o čestný úspěch klubu z Vysočiny se zasloužil Švanda. A jak stráví v Novém Městě nařízenou dvoutýdenní pauzu? „Počítáme s tím, že budeme dál trénovat a chystat se na to, až se znovu začne hrát. Už dnes ale mohou být nové zprávy, takže se třeba letos možná ani hrát nebude,“ spekuloval Zeman.


Načítám tabulku ...