Prvních pětačtyřicet minut přitom vypadalo až příliš slibně. Hned v úplném úvodu mířil hlavou přesně Šteffl, na nějž o pár minut později navázal Tulajdan.

Když pak těsně před půlí zužitkoval nahrávku Chloupka opět Tulajdan, zdálo se být hotovo – 3:0. „Podařil se nám nástup do utkání, v němž jsme pak dál pokračovali. Bohužel nás v obraně trošku poznamenalo poločasové vynucené střídání Smetany,“ poznamenal kouč Nového Města Richard Zeman.

Věděl, o čem hovořil, jelikož po změně stran to byla z obou stran úplně jiná káva. „Hosté už neměli co ztratit, proto poslali na hrot ještě třetího útočníka,“ všiml si.

Juniorka Sigmy přepnula na vyšší rychlostní stupeň, jehož výsledkem bylo deset minut před závěrečným hvizdem vyrovnání na 3:3. „Bylo vidět, že Olomouc si za lepším výsledkem opravdu šla. Pokud by se hrálo ještě déle, asi bychom šli ze zápasu bez bodu,“ sympaticky přiznal Zeman.

NOVÉ MĚSTO – OLOMOUC B 3:3
Góly: 2. Šteffl, 10. a 40. Tulajdan – 52. Bednár, 73. Fiala, 80. Šíp. Rozhodčí: Tomanec. ŽK: 2:2. Diváci: 310. Poločas: 3:0. Nové Město na Moravě: Šmída – Vašíček (87. Veselý), Hekerle, Vícha, Smetana (45. Feik) – Chloupek (75. Skalník), Michal, Šteffl, Duda, J. Švanda – Tulajdan.