Od dopoledních 10.15 budou hrát fotbalisté juniorky FC Vysočina na stadionu Blanska. A po úvodní jarní prohře 2:4 s Uničovem mají rozhodně co napravovat.

Ve stejný čas zahájí na své umělé trávě jarní tažení třetí ligou fotbalisté Velkého Meziříčí. Kvůli odhlášení Dolního Benešova ze soutěže totiž měli před týdnem volno.

Divizním fotbalistům Humpolce (v pruhovaném) by se do středu pole moc hodil kreativní záložník, který by dával hře klubu z Pelhřimovska řád.
Tatran si přivedl posilu do ofenzivy. Fotbalisté Humpolce postrádají špílmachra

Od souboje s o záchranu bojujícím Znojmem očekává kouč Velmezu otevřenou partii. „Hrajeme doma, takže chceme být aktivní. Také Znojmo raději útočí, mohlo by tak padnout více branek,“ přemítal Jan Šimáček.

Od svých oveček očekává zvýšenou aktivitu. „Na podzim jsme většinou hráli z bloku a čekali na brejky. Na jaře bychom chtěli více držet míč, aby se hrálo dle našich not. A také, aby to bavilo diváky,“ přiznal.

Právě ty by měl návrat k tradičnímu nedělnímu dopolednímu termínu přivábit zpět na stadion. „Věřím, že nás fanoušci přijdou podpořit,“ dodal Šimáček.

Miroslav Ochrana, nejlepší kanonýr podzimu 2021 na Žďársku.
KANONÝR DENÍKU: Snajprům na Žďársku kraluje Ochrana. Byť nedává moc gólů hlavou

Od 15.00 hrají v neděli na umělé trávě ve Žďáře nad Sázavou fotbalisté Nového Města proti Hlučínu. „Čeká nás velice silný soupeř, proti němuž bude jakýkoliv získaný bod cenný,“ neskrýval kouč Vrchoviny Pavel Procházka.

Ten má opět problémy se sestavou. „Kvůli zranění vypadli Duba se Smetanou, to je problém. O sestavě se tak rozhodne až těsně před zápasem,“ mračil se.

PROGRAM 19. KOLA MSFL
SOBOTA: Frýdek-Místek – Ostrava B, Uherský Brod – Otrokovice (oba 14.30), Kroměříž – Rosice (15.00).
NEDĚLE: Olomouc B – Slovácko B, Blansko – JIHLAVA B, VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Znojmo (vše 10.15), Zlín B – Vratimov (10.30), NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – Hlučín (15.00).