Ale ne pro všechny kluby. V pondělí se totiž z letošního třetiligového ročníku odhlásili fotbalisté Dolního Benešova. A jejich prvním soupeřem v jarní části měli být hráči Velkého Meziříčí.

Ti tak, na rozdíl od dalších klubů, zahájí druhou polovinu sezony s týdenním zpožděním. „Vzhledem k tomu, v jaké jsme v posledních dvou týdnech situaci, tak jsem za to skoro rád,“ přiznal trenér Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

V podzimních utkáních proti Dolnímu Benešovu (v modrých dresech) se fotbalistům z Vysočiny příliš nedařilo. Hráči Velkého Meziříčí (v červeném) a béčka Jihlavy s ním remizovali, Nové Město pak dokonce prohrálo. Navíc všichni tři v domácím prostředí!
Kluby z Vysočiny přišly o jednoho soupeře. Dolní Benešov odstoupil ze třetí ligy

A hned také dodal proč. „Místo toho, abychom se před začátkem jara sehrávali, postihla nás vlna výpadků. Týden k dobru se nám tudíž bude hodit,“ dodal.

O záchranu bojující fotbalisté Nového Města na Moravě zahájí jarní část třetí ligy dvěma domácími zápasy. I když, domácími… Jelikož Nové Město nemá umělou trávu, jeho zápas proti rezervě Zlína se v sobotu od 15.00 odehraje na umělé trávě ve Žďáře nad Sázavou. „Také právě kvůli tomu jsme zde ani jeden zápas v zimní přípravě neodehráli. Chtěl jsem, aby hráči byli připravení na to, že vlastně hrajeme venku,“ neskrýval kouč Vrchoviny Pavel Procházka.

Z ambicí ovšem nehodlá slevit. „Sice nehrajeme na domácí půdě, na to se ale nemůžeme vymlouvat. Chceme získat tři body,“ zdůraznil Procházka.

Jiří Neček.
Neček: Uničovu chci vše vrátit! Z Gliwic jsem měl strach, ale byli jsme banda

Nesmírně náročný protivník čeká pak v nedělním dopoledni na juniorku FC Vysočina. „Fotbalisté Uničova dlouhodobě patří k tomu nejlepšímu, co třetí liga nabízí. Ten zápas nám nastaví zrcadlo, jak na tom, směrem k úrovni soutěže, jsme,“ sdělil kormidelník jihlavské rezervy Michal Veselý.

Každý získaný bod by tak asi byl pro jeho svěřence dobrý. „Do každého zápasu jdeme s cílem zvítězit. Pokud řeknu, že bych byl spokojený s bodem, asi bych toto tvrzení svým způsobem popíral,“ pousmál se Veselý.

MSFL - 18. kolo
SOBOTA: Rosice – Frýdek-Místek, Vratimov – Blansko (oba 14.30), NOVÉ MĚSTO N. M. – Zlín B (15.00, UT Žďár n. S.).
NEDĚLE: Slovácko B – Uherský Brod, Znojmo – Kroměříž, Ostrava B – Olomouc B, JIHLAVA B – Uničov (Na Stoupách, vše 10.15), Hlučín – Otrokovice (17.00).


Načítám tabulku ...