Prakticky jen samá pozitiva mohl po páteční předehrávce 19. kola Moravskoslezské fotbalové ligy říkat trenér Nového Města na Moravě. Své ovečky po výhře 2:1 v Hranicích jen chválil.

Fotbalisté Vrchoviny si páteční večerní zápas jak se patří užili. Zahráli si na přírodní trávě, navíc pod umělým osvětlením. „K tomu se moc nedostáváme, byl to pro nás svátek. Navíc přišlo hodně diváků, i těch našich,“ užili jsme si to,“ usmíval se kouč Vrchoviny Lukáš Michal.

Umělé osvětlení ale jeho týmu evidentně svědčí. Před půldruhým rokem pod ním překvapivě vyhrál na půdě silného Hlučína. „Asi na tom něco bude, hraje se nám pod světly dobře,“ přemítal.

Podaří se českému klubovému fotbalu v dohledné době konečně změnit nevýhodný prodej televizních práv na FORTUNA:LIGU?
Glosa Tomáše Pohanky: Konec levárny?

Páteční zápas jen potvrdil důležitý aspekt hry celku z Vysočiny. A tím je jeho síla při standardních situacích. Úvodní gól Matulky totiž padl právě po rozehraném přímém kopu. „Je pravda, že ten gól nás hodně uklidnil. Na standardky se výrazně soustředíme a jsem rád, že jsme z nich neustále nebezpeční,“ pochvaloval si kormidelník Nového Města.

Jeho celek nikterak nepoznamenala ani vyrovnávací trefa hned zkraje druhé půle z pokutového kopu. Navíc po hodině hry vrátil hostům vedení střelou z dálky Nečas.

Těsné vedení 2:1 si pak Vrchovina v poklidu hlídala. „Hranice spíše nakopávaly, měly rohy, standardky, ale my jsme vzadu silní, takže jsme tyto situace v klidu vyřešili,“ ocenil Michal.

Dvakrát se v neděli v domácím duelu proti Karviné (v zelených dresech) prosadili fotbalisté FC Vysočina (ve žlutých dresech).
OBRAZEM: Drama přineslo pouze bod. Fotbalisté Jihlavy s Karvinou remizovali

Z prvních dvou jarních duelů, obou na hřištích soupeřů, tak Vrchovina získala všech šest bodů! Na podzim se jí přitom venku vůbec nedařilo. „Takový start asi čekal málokdo. Přiznávám, že bych byl spokojený i se třemi body, máme jich šest, to je paráda,“ komentoval.

Především v ofenzivě se zdá být Nové Město mnohem silnější. „To rozhodně. Vytváříme si více šancí a daří se nám dávat góly. To je velká změna oproti podzimu,“ uznal.

V tabulce pak Novoměstští poskočili už na sedmé místo. „Na tabulku je pěkný pohled, ale musíme dál pokračovat ve stejných výkonech a připravit se na každý další zápas,“ zdůraznil Michal.


Načítám tabulku ...