Ten měl se svými ovečkami v plánu zahájit zimní přípravný blok v úterý pátého ledna. „Už před vánočními svátky bylo jasné, že v tomto termínu určitě nebudeme moci společně zahájit,“ uvědomoval si.

Nic jiného, než čekat na případnou změnu mu ale nezbývá. „Budeme dál čekat, zda nouzový stav od desátého ledna skončí a budeme se moci scházet skupinově. Spíše to ale nevypadá, proto budeme pokračovat v individuální přípravě,“ nastínil.

I z tohoto důvodu neponechal vyhlášený stratég nic náhodě a svým ovečkám naordinoval sportovní vyžití už na závěr nedávno skončeného roku. „Individuální plány dostali všichni hráči už před vánočními svátky, takže věděli, co mají dělat,“ zmínil.

A dále pokračoval. „Už během svátků měl každý hráč individuálně absolvovat tři kondiční tréninky. To samé platí i pro tento týden, kdy ještě nemůžeme trénovat společně. Pokud se nouzový prodlouží, což je možné, budeme na to dále reagovat,“ komentoval.

Velkou nevýhodou novoměstských fotbalistů je skutečnost, že nemají k dispozici vlastní umělou trávu. Opět tak budou k tréninkům, ale také prvním jarním domácím mistrovským duelům, využívat umělky v nedalekém Žďáře nad Sázavou. „Zablokovali jsme si na ní termíny už po předčasném ukončení podzimní části. Přípravné duely nám trošku zkomplikoval brzký start třetí ligy a divizí v Čechách. Tam začínají už koncem ledna, proto jsme museli některé domluvené zápasy přehazovat,“ postýskl si.

Před startem jarní části MSFL by měli hráči Nového Města odehrát pět přípravných utkání. „První máme domluvené už na šestnáctého ledna, kdy jsme se měli představit v Havlíčkově Brodě. Pak by nás měla čekat utkání v Břeclavi, v Jihlavě, se Ždírcem a v polovině února generálka se Žďárem. V sobotu dvacátého února bychom pak měli začínat jarní část MSFL soubojem se Znojmem v azylu ve Žďáře,“ popsal.

V kádru oproti první polovině ročníku ke změnám prakticky nedošlo. „V tuto chvíli čekáme na rozhodnutí druholigového Blanska, zda u nás nechá pokračovat dvojici Feik, Tulajdan. Jasněji by mělo být poměrně brzy,“ vyslovil své přání.

Na zkoušku ovšem dorazí případná posila mezi tři tyče, která by mohla doplnit mladíčka Šmídu. „Jde o brankáře z Mohelnice, který v jejím dresu před časem chytával třetí ligu. Nyní ale Mohelnice působí jen v krajském přeboru. V lednu jej vyzkoušíme a rozhodneme se,“ sdělil.

Jednu posilu by v Novém Městě přesto mohli přivítat. „Tou bude Marek Svoboda, který se vrací po dlouhodobém zranění, když nehrál celý rok. Před tím ale nastupoval na naší levé straně stabilně,“ dodal Zeman.


Načítám tabulku ...