Po nedohrané letošní sezoně už přemýšlí nad tou nastávající. Řeč je o fotbalistech Velkého Meziříčí, kteří v létě zahájí v Moravskoslezské fotbalové lize již sedmou sezonu v řadě. „Právě teď dáváme dohromady složení kádru na další ročník,“ sdělil kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Ten dal minulý týden svým ovečkám několikatýdenní volno. „Zvažoval jsem, zda dál trénovat, ale na hráčích jsem pozoroval, že už jim chybí chuť, nebylo to ono,“ všiml si.

Co tedy nyní budou ve Velkém Meziříčí fotbalisté dělat? „Prakticky celý květen mají hráči volno, znovu se sejdeme až v jeho poslední den. Přípravné zápasy se totiž zřejmě budou moci hrát až v červnu a bez nich to není ono,“ vysvětloval hlavní příčinu atypického režimu.

Byl tu ovšem ještě jeden důvod. „Po neustálém běhání na tvrdém povrchu měla spousta kluků problémy. Teď se aspoň mohou doléčit. Navíc naše juniorka se bude dál připravovat, takže kdo bude chtít, může si občas zajít zatrénovat s ní,“ nastínil.

Na přelomu června a července ještě hráči Meziříčí dostanou desetidenní volno a pak už budou ladit formu na novou sezonu. „Pro jaro jsme kádr rozšířili, protože nás mělo čekat třiadvacet kol. Nyní jej určitě zúžíme, ale bude třeba jej také nějakým způsobem okysličit,“ naznačil případné změny.

Jeden odchod už je jistý. „Gólman Kruba nebude pokračovat z osobních důvodů. O dalších odchodech nevím. Případné posily bych tu chtěl mít už zkraje června,“ zdůraznil Šimáček.


Načítám tabulku …