Období zkoušení je u konce, už se jede naostro. Nový ročník Moravskoslezské fotbalové ligy odstartují hráči Velkého Meziříčí už v pátek. Na Tržišti přivítají od 17.30 hosty z Dolního Benešova.

Však už se také trenér celku z města pod nejvyšším dálničním mostem v republice nemůže dočkat. „Nervózní určitě nejsem. Spíše je to takové očekávání, jak budeme po dlouhé pauze vypadat,“ přiznal s úsměvem na tváři kouč Meziříčí Jan Šimáček.

Velké starosti mu ovšem přidělává zdravotní stav jeho svěřenců. „Jsem z toho trošku na rozpacích. Neustále nám někdo chybí, dva hráči se uzdraví, další tři pro změnu vypadnou,“ kabonil se.

O základní sestavě se tudíž rozhodne až těsně před zápasem. „Je to tak, nedá se nic dělat. Myslím si ale, že nejsme jediní, kdo řeší podobné problémy. Záleží jen na tom, jak se s tím kdo popere,“ připomněl.

Buď jak buď, proti Dolnímu Benešovu budou jeho svěřenci jasným favoritem. „Při vší úctě k soupeři, dva roky se tento tým pohyboval na chvostu třetí ligy. To ale neznamená, že bychom mohli cokoliv podcenit,“ varoval.

Nic jiného než tři body proto nebere. „Domácí prostředí nám velí zvítězit. Pokud chceme hrát v tabulce výš, musíme takové zápasy zvládat,“ zdůraznil.

Je tu ještě i jeden aspekt. „Chceme dobrým výkonem i výsledkem získat na svoji stranu fanoušky. Ti v Meziříčí jsou skvělí a patří jim dík za to, jak nás podporují,“ ocenil Šimáček.

Další dva kluby z Vysočiny ve třetí lize odehrají své duely úvodního kola až v neděli dopoledne. Juniorka Jihlavy se představí v Uničově, fotbalisté Nového Města na půdě rezervy Zlína.