Posíleni o poslední cennou výhru nad do té doby vedoucí Kroměříží vyběhnou v pátek od 17.00 opět před vlastními fanoušky fotbalisté Velkého Meziříčí. U Tržiště se představí juniorka prvoligového Slovácka.

V souboji se sedmým celkem třetiligové tabulky by Meziříčští potřebovali naplno bodovat. „Našemu soupeři sice prakticky o nic nejde, jenže je to velice silný tým, plný mladých a talentovaných hráčů,“ uvědomoval si kouč Velmezu Jan Šimáček.

Fotbalisté Borů (v zeleném) jsou letošním nováčkem nejnižší krajské soutěže. To jim ale nikterak nebrání v tom, aby bojovali o postup do I. A třídy.
Fotbalisté Budějovic doma prohospodařili náskok, Bory se mohly radovat z bodu

Ten současně přiznal, že pro jeho ovečky budou nadcházející tři duely naprosto zásadní. „Čekají nás doma béčka Slovácka a Zlína, mezitím pak pojedeme na půdu stejně ohrožených Kvítkovic. Pokud se nám v těchto třech zápasech podaří slušně zabodovat, šli bychom do závěru soutěže v nadějné pozici,“ nastínil.

Recept na zdolání dnešního nebezpečného protivníka by věděl. „Musíme zopakovat nasazení a potřebné emoce jako minule proti Kroměříži. Kluci se snad jasně přesvědčili o tom, co jim říkám celou sezonu. V téhle soutěži je možné s kýmkoliv prohrát, ale i vyhrát. Pokaždé záleží jen na našem přístupu,“ zdůraznil.

Hodinu po Velkém Meziříčí vyběhnou rovněž v pátek ke svému zápasu 26. kola také fotbalisté Nového Města na Moravě. Od 18 hodin je bude hostit Znojmo.

Fotbalisté FC Vysočina Jihlava (ve žlutých dresech) dostali pro závěr letošního druholigového ročníku nového trenéra. Dovede je k záchraně?
Dovede je k záchraně? Novým koučem fotbalistů FC Vysočina se stal David Oulehla

A bez velké nadsázky se dá říci, že se bude v měření sil patnáctého celku tabulky s dvanáctým hrát o šest bodů. Po dobrém startu do jarních odvet nyní ale Vrchovinu trápí koncovka.

Sobotní prohra 0:2 s Hodonínem to potvrdila. „Nehrajeme zle, klukům není moc co vytknout. Jenže nedáváme góly, což nás stojí body,“ neskrýval trenér Nového Města Lukáš Michal.

MSFL - 26. KOLO
PÁTEK: VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Slovácko B (17.00), Znojmo – NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ (18.00).
SOBOTA: Blansko – Uherský Brod, Frýdlant n. O. – Frýdek-Místek, Kroměříž – Kvítkovice, Hodonín – Hranice, Rosice – Zlín B, Vítkovice – Hlučín (vše 16.30).
NEDĚLE: Ostrava B – Uničov (10.15).


Načítám tabulku ...