V úvodu toho týdne se svými svěřenci využil toho, že mohli trénovat bez omezení. „Po čtyřech měsících jsme měli normální fotbalový trénink. Po půlroce jsme se navíc dostali na přírodní hřiště,“ popisoval.

Od úterý už ovšem musí hráči Nového Města na tréninkovém hřišti v Radešínské Svratce trénovat jen po šesti dvojicích. „Musíme to řešit formou kruhového tréninku, ale určitě si s tím nějak poradíme. Máme tři brankáře, proto uděláme i nějaké střelecké cvičení, aby to kluky bavilo. Soustředit se ale budeme i na odrazovou sílu a kombinaci,“ řekl.

Český fotbalový obránce Ondřej Kúdela dostal tvrdý trest. UEFA jej za údajný rasismus potrestala stopkou na deset soutěžních utkání.
Neadekvátní, nepochopitelné: takové jsou reakce ze Žďárska na trest pro Kúdelu

Na téma oprávněnosti či smysluplnosti vládních nařízení se sedmačtyřicetiletý kormidelník nechtěl vyjadřovat. „Co k tomu říci. Přiznám se, že to raději ani nechci komentovat,“ lehce se pousmál.

Zemana nejvíce potěšila chuť, s jakou se jeho ovečky při dosavadních dvou tréninkových jednotkách prezentovaly. „Samozřejmě bylo vidět, že jsme měli dlouhou herní pauzu. Spíše musím ocenit, s jakou chutí kluci hráli. Opravdu panovala výborná atmosféra,“ lebedil si.

Ani rozmary počasí jeho hráče nezaskočily. „V pondělí nám do hry začalo sněžit, takže to bylo klasické zahájení zimní přípravy v Novém Městě,“ smál se.

Na rychlonohého útočníka třetiligových fotbalistů Nového Města na Moravě Tomáše Dubu (v zeleném dresu) si dávají obrany protivníků pokaždé velký pozor.
Už bych chtěl mít také balon u nohy, postýskl si kanonýr Nového Města Duba

Rozmary počasí by už snad měly brzy odeznít. „Snad už se dočkáme jara a léta,“ vyslovil své přání.

Spokojený mohl být kouč Vrchoviny také s fyzickou připraveností hráčů. „Když jsme dělali některé běžecké věci, vypadali hráči docela dobře. Je vidět, že na sobě pracovali a udržovali se. Nepřišel nikdo nějak zanedbaný,“ dodal Zeman.


Načítám tabulku ...