Potřebné posílení na důležitý post přišlo, byť možná trochu z nečekaného místa. Třetiligoví fotbalisté Nového Města na Moravě mají nového gólmana. Z Jihlavy přichází dvacetiletý Michal Lancman

Vše se upeklo velice rychle. „Dostali jsme nabídku od manažera Jihlavy Lukáše Vaculíka. Jim se totiž do kádru vrací z Norska gólman Vejmola, proto nám nabídli, zda bychom neměli o Michala Lancmana zájem,“ popisoval kouč Nového Města Richard Zeman.

Současně přiznal, že se dlouho rozmýšlet nemusel. „Ke Šmídovi jsme sháněli dalšího gólmana, tudíž jsme to jen uvítali. Michal přichází na hostování pro letošní jaro.“

Kormidelník Vrchoviny měl přitom domluvenou jinou variantu. Na zkoušku měl z Mohelnice dorazit gólman Hora, který má třetiligové zkušenosti. „Tuto variantu jsem ještě úplně neodpískal. S tím klučinou ještě budu mluvit, proto nemohu vyloučit, že se nám v průběhu zimy opravdu přijede ukázat,“ potvrdil.

Jeho angažování pro jaro je ovšem prakticky vyloučené. „Tři gólmany mít určitě nebudeme. Ale třeba bychom se k tomu mohli vrátit v létě. Vzhledem ke spolupráci s Jihlavou, ale i dojezdnosti, je pro nás Michal Lancman zajímavější variantou. Navíc už si zachytal také ve druhé lize,“ připomněl.

Stále ještě není dořešené to, zda budou i na jaře působit v kádru Nového Města obránce Feik s útočníkem Tulajdanem. „S Blanskem, odkud u nás oba hostují, budu mluvit. Příslib máme, ale ještě to stále není definitivní,“ zůstal obezřetný.

Jeho ovečky už tento týden naplno trénují, byť individuálně. „Hráči už mají konkrétní plány na jednotlivé dny. Doufám, že je budou zodpovědně plnit. Věřím, že v okolí Nového Města také využijí dobrých lyžařských podmínek,“ dodal Zeman.


Načítám tabulku …