Na letošní vzájemné duely s Hodonínem nebudou ve Velkém Meziříčí vzpomínat v dobrém.

Na podzim přišli fotbalisté celku z města pod nejvyšším dálničním mostem v republice o výhru 3:2 na jihu Moravy inkasovaným gólem v poslední minutě. Nedělní odvetu 22. kola třetí ligy pak prohráli 1:2.

Tentokrát inkasovali gól, který je připravil alespoň o bod, pět minut před koncem. „Co k tomu dodat, jakoby se všechno otočilo proti nám,“ horko těžko vydechoval další ztrátu kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Přitom za stavu 1:1 měl domácí celek několik dobrých příležitostí k rozhodnutí ve svůj prospěch. „Bohužel ty největší Partl ani Dolejš nevyužili. Musím uznat, že Hodonín byl lepší na míči, také měl své šance, ale v podstatě šlo o vyrovnané utkání,“ připomněl.

V závěru zápasu se jen potvrdilo, jak jednoduše je v této sezoně defenziva Velmezu prostupná. „Na půlce hřiště lehce ztratíme balon a po rychlém brejku inkasujeme. Potvrdilo se, že rozhodnou maličkosti,“ zdůraznil.

Na předposledním místě tabulky začíná být situace fotbalistů Meziříčí čím dál více kritickou. V dalším kole zajíždí na Velký pátek dopoledne na stadion jen o příčku výše postaveného Znojma.

A za další týden dorazí na Tržiště poslední Vítkovice. „Všichni si dobře uvědomujeme, že pokud nebudeme bodovat, v tabulce se na nikoho nedotáhneme. To ale není žádná novinka,“ komentoval Šimáček.

A povzdechl si. „Kdyby nás aspoň protivníci přehráli a prohráli jsme zaslouženě. Jenže to jsou ztráty, k nimž vůbec nemuselo dojít.“


Načítám tabulku ...