Dříve spíše nedobytná pevnost se pomalu mění v chatrč na hliněných nohou. Zní to možná až příliš příkře, ale vzhledem k výsledkům, jichž doma v tomto ročníku třetí ligy fotbalisté Velkého Meziříčí dosahují, se zdá být toto tvrzení na místě.

Naposledy se to potvrdilo v sobotním utkání 12. kola Moravskoslezské fotbalové ligy. Celek z Vysočiny v něm podlehl Uničovu 0:2. Ze sedmi letošních domácích zápasů to byla přitom již čtvrtá prohra. „Už tradičně v této sezoně jsme opět inkasovali nesmírně laciné branky,“ mračil se trenér Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

V první půli jeho ovečky přežily i s trochou štěstí počáteční tlak Uničova. Poté hru vyrovnaly a v závěru mohly udeřit. „Mucha mířil mimo a Malata trefil břevno. Potřebovali bychom nějakou haluz, která už by do branky spadla,“ povzdychl si.

Jediný gól rozhodl o vítězství fotbalistů Nové Vsi na hřišti Bedřichova. Postaral se o něj střídající útočník Václav Novotný.
Fotbalisté Nové Vsi si koledovali. Opět nás trápí koncovka, postýskl si Pohanka

Ve druhé půli sobotního utkání chtěl celek z Vysočiny navázat na závěr prvního dějství. „Uničov sice byl lepší na balonu, ale my jsme se mu dokázali vyrovnat. Od toho jsme se chtěli odrazit,“ popisoval Šimáček poločasové pokyny.

Opak byl ale pravdou. Už po třech minutách svítilo na světelné tabuli 0:1. Špatnou rozehrávku domácích potrestal Krč. „Chyba, která se neustále opakuje. Místo toho, abychom šli do rychlého brejku, odevzdáme balon soupeři, který nás okamžitě potrestá,“ zlobil se.

Čemu tato pochybení přičíst, nad tím mohl kormidelník Velmezu pouze spekulovat. „Přijde mi, že je to určitě dáno menším soustředěním se a také podceněním těchto situací. Svým způsobem ale také naší nekvalitou. Ta asi holt není až taková, jak si někdy myslíme,“ nebral si servítky.

Z posledních pěti utkání vyšli divizní fotbalisté Havlíčkova Brodu (v černém) bodově naprázdno. Naposledy doma podlehli Humpolci.
Bojujeme nyní především sami se sebou, pozoruje trenér Havlíčkova Brodu Soural

Neuplynula ani hodina hry a bylo s Meziříčím ještě hůř, když opět agilní Krč přidal druhou branku. „Opět laciný gól, který vyplynul z našeho nedůrazu. Nejprve neodvrátíme lehký padáček do našeho vápna, pak se Krč otočil kolem beka a propálil Koláře,“ hodnotil.

Při současné střelecké efektivitě celku z města pod dálničním mostem bylo za stavu 0:2 prakticky po zápase. „Zápas už se jen dohrával, protože my jsme v útoku doslova marní. Bohužel teď na víc nemáme. Bez vstřeleného gólu na zisk bodů nemůžeme pomýšlet, jelikož vzadu pokaždé něco vymyslíme,“ krčil rameny.

Fotbalisté FC Žďas Žďár nad Sázavou (v bílém) se stali prvním klubem, který v tomto ročníku obral o body suverénní juniorku Zbrojovky Brno.
Ve třetí lize vyšly kluby naprázdno, v divizi si Žďár vyšlápl na lídra tabulky

Svůj podíl na tom mají také zranění. Zlomenina nohy vyřadil pro zbytek podzimu záložníka Patrika Demetera. Jeho bratr Robin pro změnu ulehl s angínou a zřejmě nebude k dispozici ani v dalším kole. Po vypršení trestu se vrátí jen stoper Komínek.

Celky ze spodku tabulky se tak Velkému Meziříčí nebezpečně přibližují. „Místo toho, abychom si pro jaro udělali slušný náskok, to nakonec možná ještě dopadne tak, že nás kluby z podpalubí tabulky bodově dostihnou,“ uzavřel Šimáček.


Načítám tabulku …