Potřebovali naplno bodovat, aby bodově odskočili svému sobotnímu protivníkovi a také se vzdálili spodku tabulky. Místo toho ale fotbalisté jihlavské rezervy na domácí půdě Frýdku-Místku podlehli 2:3. „Nezahráli jsme dobře, nemohl jsem tak být spokojený vůbec s ničím,“ kabonil se trenér béčka FC Vysočina Michal Veselý.

Tomu se herní projev jeho celku v sobotním dopoledni pranic nelíbil. „Náš výkon nebyl vůbec dobrý. Přitom jsme dobře věděli, vzhledem k postavení obou celků v tabulce, jak moc byl souboj proti Frýdku-Místku důležitý,“ neskrýval své hodně míšené pocity.

Celých devadesát minut sobotního třetiligového derby mezi fotbalisty Nového Města na Moravě (v modrém) a Velkého Meziříčí (v červeném) se odehrálo ve vysokém tempu.
OBRAZEM: Domácí prokletí padlo, fotbalisté Nového Města jej zlomili až při derby

Dění na hřišti se projevilo také ve skóre. Na vedoucí branku z první půle totiž celek ze severu Moravy navázal dvojicí přesných zásahů v rychlém sledu brzy po změně stran.

Šest minut po pauze tak na světelné tabuli svítil průběžný stav 0:3. „Prakticky ke všem brankám jsme hostům pomohli. První přišla po naší chybě, u druhé jsme očekávali odpískání nedovoleného zákroku, místo toho za chvíli balon skončil v naší síti. No a třetí gól byl vlastní,“ kroutil hlavou.

Ke cti jeho svěřenců nutno dodat, že zápas nezabalili. Během čtvrthodiny dvakrát skórovali a najednou už to bylo jen o gól. „Bohužel jsme si ve zbývajícím čase příliš příležitostí k vyrovnání nedokázali připravit. Je to škoda, tenhle zápas jsme moc potřebovali zvládnout,“ zdůraznil.

Jen jednou odešli během letošního podzimu fotbalisté Speřic (v červeném) ze svého utkání s prázdnou. Po zásluze tak vévodí tabulce krajského přeboru.
Jsme zachráněni, vtipkoval po senzačním podzimu kouč fotbalistů Speřic Holenda

Svůj vliv na výkony juniorky Jihlavy v posledních týdnech má situace v kádru druholigového áčka. „Jsou to spojené nádoby. Áčko mělo řadu absencí, proto si samozřejmě vytáhne hráče od nás. Ta situace nás poznamenala,“ sdělil.

Rozlučka s letošním podzimem nebude pro jihlavské fotbalisty jednoduchá. V sobotu totiž zavítají na půdu vedoucí Kroměříže. „Můžeme tam jedině překvapit a získat nějaký ten bod,“ řekl k podzimní derniéře Veselý.


Načítám tabulku …