Ve čtvrtém jarním kole Moravskoslezské fotbalové ligy, jednadvacátém v pořadí, dojde na první jarní derby klubů z Vysočiny v soutěži. V sobotu od 15.00 přivítají hráči Vrchoviny béčko Jihlavy. Velké Meziříčí pak doma vyzve v neděli dopoledne juniorku ostravského Baníku.

Sobotní krajské derby bude mít nádech záchranářského souboje. Hostující juniorka FC Vysočina se totiž po třech jarních prohrách propadla na poslední místo třetiligové tabulky. Domácí Nové Město je na tom ale jen o čtyři body a tři příčky lépe.

Poprvé však už nebude domácí zápas hrát ve žďárském azylu. „Vždycky je lepší hrát v domácím prostředí. Jsme za to všichni rádi,“ neskrýval kouč Vrchoviny Pavel Procházka.

Ten věří v návrat svého útočného esa do sestavy. „Tomáš Duba už začal s tréninkem, proto věřím, že bude připravený nastoupit. Podobné je to rovněž u stopera Víchy,“ nastínil.

Byť jsou fotbalisté Pelhřimova (v bílých dresech) po polovině ročníku až čtvrtí, zřejmě oni budou na jaře největším vyzyvatelem v boji o postup do divize vedoucím Speřicím (v červeném).
Jarní odvety slibují v přeboru dramatickou podívanou. Na obou pólech tabulky

Jelikož má kvůli reprezentační přestávce první i druhá liga volno, dá se předpokládat, že bude základní sestava jihlavské rezervy posílená o řadu fotbalistů z kádru druholigového áčka.

Kormidelník Nového Města je na to připravený. „Nezbývá nám nic jiného, než se s tím vypořádat. Této výhody bude chtít Jihlava určitě využít, proto očekávám, že si přijedou pro vítězství,“ naznačil Procházka.

Jeho slova víceméně potvrdil trenér jihlavského béčka. „Naše sestava by se měla blížit tomu, jako když hrajeme na domácím hřišti po zápase áčka. Někteří hráči z jeho kádru za nás určitě nastoupí,“ neskrýval Michal Veselý.

Ten si dobře uvědomuje, že po třech prohrách už se svým týmem potřebuje bodovat. „Na rozdíl od Vrchoviny jsme ještě nebodovali. Navíc jsme v tabulce pod ní, proto by se nám výhra moc hodila,“ zdůraznil.

V závěru přípravy přišli fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem(v červeném) o stopera Kuldana a záložníka Zbytovského. Stará Říše (v modrém) je na tom ještě hůř.
Velká ztráta. Dvojice opor fotbalistů Bystřice jistě nestihne jarní start divize

Nečeká ale jednoduchý zápas. „Z aktivní kariéry vím, jak je v Novém Městě nepříjemné prostředí. Hostujícím celkům se tu nehraje dobře,“ uvědomoval si Veselý.

Fotbalisté Velkého Meziříčí přivítají v neděli od 10.15 rezervu Baníku Ostrava. „Budeme hrát na hlavním stadionu, takže všichni kluci jsou pořádně natěšení. Doufáme, že přijde i hodně diváků,“ prozradil kouč Meziříčí Jan Šimáček.

Jak moc posílený celek na Vysočinu dorazí, prý neřeší. „Sám dobře vím, jak dvousečné to může být. Vždy záleží na přístupu hráčů, kteří dorazí z áčka,“ pousmál se.

MSFL - 21. kolo
SOBOTA: Vratimov – Hlučín (10.15), Frýdek-Místek – Otrokovice (14.30), Kroměříž – Slovácko B, NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – JIHLAVA B (oba 15.00).
NEDĚLE: Blansko – Znojmo, Uničov – Rosice, Olomouc B – Uherský Brod, VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Ostrava B (vše 10.15).


Načítám tabulku …