Více než tři stovky diváků se při sobotním utkání dostaly do varu hned v úvodních minutách. Nejprve byl totiž ve velkém vápně Vratimova atakován Duba, k velké nevoli domácích hráčů i příznivců ovšem píšťalka sudího zůstala němá.

A bylo ještě hůř. Hned o chvíli později totiž Hladík prošel obranou Vrchoviny jako nůž máslem a poslal hosty do vedení. Vyrovnat mohl Trojánek, ale jeho bomba po odvrácené standardce skončila na břevnu svatyně hostů.

Udeřilo až krátce po změně stran. Po zahraném trestném kopu kapitána Michal se míč dostal k Dubovi, který jej uklidil na zadní tyč – 1:1.

Na hřišti Břeclavi (ve žlutých dresech) se fotbalistům FC Žďas Žďár (v bílém) příliš nevedlo. Z jihu Moravy se po prohře 1:3 vraceli s prázdnou.
OBRAZEM: Sobotní zmar. Fotbalisté Bystřice i Žďáru zůstali bez bodového zisku

V dalším průběhu se hrálo nahoru dolů, branky už se ale diváci nedočkali. „Chtěli jsme doma vyhrát, ale také bod bereme. Kluci to odmakali na sto procent, v každém případě zaslouží pochvalu,“ chválil své ovečky kouč Nového Města na Moravě Pavel Procházka.

NOVÉ MĚSTO – VRATIMOV 1:1
Góly: 48. Duba – 4. Hladík. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 0:1. Diváci: 310. Poločas: 0:1. Nové Město na Moravě: Šmída – Černý, Vícha (23. Bača), Trojánek, Smetana – Duda, Michal, Holman (90. Sytař), Partl (81. Hlaváč), Boušek (46. Chloupek) – Duba.