Není bod jako bod. To si po víkendovém 10. kole Moravskoslezské fotbalové ligy mohou říkat ve Velkém Meziříčí a Novém Městě na Moravě.

Celek z města pod nejvyšším dálničním mostem v republice v pátek remizoval na stadionu druhé Kroměříže 1:1. Dalo by se čekat, že vybojovaný bod na druhém celku tabulky je úspěchem.

Tentokrát to ovšem neplatilo. „Jasně to ve svém zhodnocení shrnul kouč Kroměříže, když řekl, že za zisk bodu mohl být jeho celek rád,“ začal trenér Meziříčí Jan Šimáček.

V nedělním divizním utkání mezi fotbalisty FC Žďas Žďár nad Sázavou (v bílém) a Tasovicemi (v modrožlutém) se body po remíze 2:2 dělily.
OBRAZEM: Fotbalisté Říše vyhráli bláznivý duel, Žďár s Brodem doma body ztratily

Toho mrzely nevyužité příležitosti z prvního dějství. „Co my nedáme, to už je umění. Hlavně šance Patrika Demetera a Plichty po gólu doslova volaly. Po našem vyrovnání pak byl ve výborné příležitosti Dolejš, ale už se při zakončení dostal až příliš blízko vyběhnutému gólmanovi,“ popisoval.

Výkon svých hráčů ovšem musel ocenit. „Kluky musím pochválit, zahráli opravdu dobře. Je cítit, že už jsme konečně aspoň trošku pokupě, po té sérii zranění, která nás postihla. Bod z Kroměříže bereme, ale cítíme, že bylo na víc,“ dodal Šimáček.

Bod, ovšem za bezbrankovou remízu, přivezli také fotbalisté Nového Města na Moravě. V sobotním existenčním duelu v Otrokovicích vsadili především na pozornou defenzivu. „Byl to boj o každý metr, bylo znát, že se hraje o hodně. K vidění tak bylo velké nasazení. Kluci odvedli bojovný výkon, za což zaslouží pochvalu,“ potěšilo trenéra Vrchoviny Pavla Procházku.

Po ne zcela vydařeném úvodu sezony se fotbalisté Sapeli Polná (v červeném dresu) v krajském přeboru rozjeli. To naposledy pocítili hráči Bedřichova.
Sapeláci v přeboru nyní doslova září, tentokrát zastavili v rozletu posledního

Na druhou stranu přiznal, že směrem dopředu toho jeho ovečky příliš nevymyslely. „Za zmínku stály snad jen dva centry Svobody, které jsme ale nedokázali proměnit. Byly to od nás jen náznaky, jinak jsme nebyli schopní branku soupeře ohrozit. Otrokovice byly nebezpečnější,“ neskrýval.

Celek z Vysočiny se ovšem mohl spolehnout na jistotu mezi třemi tyčemi. „Několikrát nás podržel gólman Šmída, na nule vzadu má velký podíl,“ řekl Procházka.


Načítám tabulku …