Ráz utkání určila situace ze sedmé minuty hry. V ní obrana Nového Města nezachytila průnikovou nahrávku středem hřiště a Ritter sám před gólmanem Šmídou nezaváhal – 1:0.

Hosté, byť nastoupili vinou řady zranění v silně kombinované sestavě, se snažili, ale do šancí se nedostávali. Jediné vážnější ohrožení branky Jihlavy znamenala po půlhodině hry střela Holmana. Ta ovšem mířila těsně nad.

Tři minuty před přestávkou bylo s fotbalisty Vrchoviny ještě hůř. Domácí se pěknou kombinací po pravé straně dostali až do velkého čtverce. Následovala přihrávka na Lukáše Filu, jenž měl spoustu místa i času, aby s klidem přidal druhou branku.

Fotbalové utkání mezi FC Vysočina Jihlava a FC Vlašim.
Fatální kiks. Hráči Vysočiny připomněli přítomným bossům Slavie i jejich trápení

„Soupeř byl tentokrát nad naše síly. V silně kombinované sestavě jsme zápas nezvládli výsledkově, ale také co se našeho výkonu týká,“ musel konstatovat trenér Nového Města Pavel Procházka.

Krátce po změně stran bylo s jeho svěřenci ještě hůř. Nejprve fotbalisté jihlavské juniorky rozehráli nakrátko rohový kop, následoval přetažený centr, k jehož usměrnění do svatyně hostů měl volný Christodoulou příliš prostoru – 3:0.

Za dalších pět minut už to vypadalo na debakl. Na levé straně se uvolnil Martin Fila, před brankou našel volného svého jmenovce Lukáše, který přidal svojí druhou branku v zápase.

Ve třetím kole letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny se fotbalisté Náměšti nad Oslavou-Vícenic (v zeleném dresu) utkají s favorizovaným Pelhřimovem.
Další těžký test pro favorita. Navážou fotbalisté Náměšti na demolici Žirovnice?

Hosté se dočkali alespoň čestného úspěchu. V 67. minutě se hlavičkou po rohovém kopu prosadil obránce Smetana, který zmírnil porážku svého celku na konečných 1:4.

v tabulce tak béčko FC Vysočina díky výhře svého sobotního soupeře bodově dohnalo. „Rozhodla kvalita kádru, který jsme měli k dispozici. Na rozdíl od minulého domácího utkání s Blanskem do sebe tentokrát všechno ideálně zapadlo,“ lebedil si kormidelník rezervy FC Vysočina Michal Veselý.

JIHLAVA B – NOVÉ MĚSTO 4:1
Góly: 7. Ritter, 42. a 60. L. Fila, 55. Christodoulou - 67. Smetana. Rozhodčí: Kolář. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Jihlava B: Lamcman – Štefánek, Christodoulou, Kolčava, Araujo (71. Savi), Novák (46. M. Fila), Franěk (87. Němeček), Lát, Chok (71. Crhan), Ritter, L. Fila (73. Růžička). Nové Město na Moravě: Šmída – Bača, Černý, Trojánek, Smetana – Partl (81. Švanda), Duda, Michal (46. Chloupek), Holman, Hlaváč (46. Boušek) – Sytař (63. M. Šmída).