Je vitální, bez problémů se ohání sekerou, má ale jednu neřest. Nedokáže si odříct cigarety. A to ji možná přivede až před soud. V minulých dnech ji za bílého dne přepadla neodolatelná chuť na cigarety. Nejblíže se nacházela restaurace, která však musela mít kvůli protikoronavirovým opatřením zavřeno. Žena si ale věděla „rady". Popadla sekeru a vydala se k hospodě…

„Krátce po třinácté hodině zaslechla hlídka strážníků zvukový alarm vycházející z jedné z místních restaurací v Ostravě-Zábřehu. Vzhledem k situaci se strážníci rozhodli prověřit, zda nedošlo k násilnému vniknutí,“ uvedl mluvčí ostravské městské policie Jindřich Machů. Jejich podezření se záhy potvrdilo. „Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že restaurace vykazuje známky násilného vniknutí do objektu. U vstupní branky strážníci zaznamenali poškozené ocelové lanko,“ doplnil Machů. Ochránci zákona si také všimli rozbité výplně skleněných vstupních dveří a vypáčeného okna, na jehož parapetu ležela sekera.

Stařenka se za pomocí sekery vloupala do této restaurace.Zdroj: Policie ČR

„V samotné restauraci pak strážníci zaznamenali pohyb. Proto přistoupili k zákonné výzvě pro opuštění objektu pachatelem. K jejich překvapení vypáčeným oknem vylezla sedmaosmdesátiletá seniorka,“ uzavřel Machů. Stařenka strážníkům řekla, že v restauraci hledala cigarety.

Další vyšetřování vede Policie České republiky. „Od městské policie jsme převzali ženu, s níž byly provedeny procesní úkony,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie. Případ je kvalifikován jako krádež. „Byl spáchaný v době vyhlášení stavu nouze,“ řekla Michalíková s tím, že zákon na tento čin pamatuje až osmiletým trestem. Znalci budou zkoumat duševní stav ženy. Pokud by za své činy nebyla zodpovědná, bude případ odložen.