Starší obyvatelé byli stydlivější, ale nakonec se do diskuse zapojili. A tak musel starosta odpovídat i na nepříjemné otázky. Kauza Deníku, chybějící chodník a přechod pro chodce do čtvrti Kameník byla hlavním tématem rozhovorů. „Je to záležitost stará, jak Bystřice sama,“ uvedl Karel Pačiska.

Obyvatelé města však dostali příslib, že chodník bude vybudován v příštím roce. Už nyní je připravován projekt. S přechodem pro chodce, to ale nebude tak jednoduché. „Namalovaný přechod ještě nikoho nezachránil, snížili jsme v tom úseku rychlost z osmdesáti na padesát kilometrů a hodně záleží na ohleduplnosti řidičů i chodců,“ dodal ke komplikované cestě z města do čtvrti Kameník starosta Pačiska.

Kameník ale nebyl jediným problémem, který lidi v Bystřici trápí. Mluvilo se i o parkování na náměstí. Snižovat počet parkovacích míst radnice nechce. „Nedomníváme se, že bychom měli z náměstí udělat mrtvou zónu, nyní je zde sto parkovacích míst, jejich snížení by nic nevyřešilo,“ uvedl Karel Pačiska. Podle něj je neúnosná doprava v centrech měst celoevropským problémem. „Jsem ráda, že se tady o tom mluvilo, moc nás to trápí,“ řekla žena, která na náměstí bydlí, ale jmenována být nechtěla.

Lidé se ptali i na zastřešení bazénu či zaplnění průmyslové zóny. Zatímco v prvním případě byla odpověď negativní, v druhém se dozvěděli, že firma Hartwall už na městském úřadu představila projekt výrobních hal. Bystřice tak získá nová pracovní místa. Den s Deníkem ale nebyl jen ve znamení problémů. Všichni, kteří přišli na náměstí se mohli občerstvit, získat zvláštní výtisk Deníku, věnovaný jen Bystřici nad Pernštejnem.

Nechybělo ani hip-hopové vystoupení, či ukázka juda. Soutěžilo se o zajímavé ceny, včetně nového vozu Škoda Fabia. Na své si přišly i děti, kromě modrých balonků si zařádily v „balonkovém“ stanu. Na Den s Deníkem se v Bystřici nad Pernštejnem přišlo podívat na dvě stě obyvatel města a blízkého okolí.